Spektakle

Za Lany Poniedziałek – świąteczny spektakl improwizowany

Za Lany Poniedziałek – świąteczny spektakl improwizowany
TERMINY

Śniadanie wielkanocne. Stół zastawiony pieczoną szynką, jajami odbarwionymi od farbek spożywczych, nowalijkami, wazą z białym barszczem, a po środku dumnie trwa na straży cukrowy baranek. Wokół stołu: rodzina. Nie mija pięć minut, jak nagle z ust wujka Marka czy babki Krysi padają uniwersalne, drażliwe kwestie, poruszane przy okazji każdego świątecznego zjazdu, które aż chrzęszczą nietaktem, niczym fragment skorupki zjedzony przez nieuwagę wraz z jajkiem.

 

OTO NASZ ŚWIĄTECZNY TOP 5: KWESTIE, KTÓRE PADŁY PODCZAS ŚNIADANIA WIELKANOCNEGO

 

 1. „Nie po to stałam przy garnkach, żeby się miało teraz zmarnować” – mówi matka, podtykając Ci kolejną porcję jaj na twardo i pieczonej szynki z chrzanem; i choć mdli cię na widok jaj, jesz, bo to dzięki mamie masz zapas jedzenia na najbliższy tydzień.
 2. „O co ci chodzi, to tylko dzieci, nie chciały” – mówi brat w obronie swoich pociech, które zalały Ci nowego iPhone’a, bawiąc się w śmigus-dyngus; jak tu ich jednak nie kochać, gdy skruszone dają Ci w przeprosinach puchar za wygraną w parafialnym konkursie na najdłuższą palemkę wielkanocną.
 3. „Łap męża, bo te makijaże na długo się nie zdadzą: starego jaja w pisankę nie przemalujesz” – wyrokuje wujek, brutalnie wytykając Ci wiek i stan cywilny. Za chwilę tą samą radą raczy Twoją siostrę, co na nowo konsoliduje Waszą relację po tym, jak pół godziny temu posprzeczałyście się w kuchni o jakąś głupotę.
 4. „Święcone to zjadł, ale żeby do kościoła pójść, to nie łaska” – narzeka  babka, wytykając Ci, że znów nie poszedłeś na mszę rezurekcyjną; jednak chwilę później staruszka wciska Ci do ręki banknot 50-złotowy, „na łakocie”.
 5. „…” – wymowne milczenie ojca, który nie aprobuje Twojego odejścia z etatu w korporacji na rzecz freelancerstwa. No, ale z dwojga złego, lepiej, że milczy.

 

Innymi słowy: święta z rodziną. Te są o tyle lepsze, że trwają krócej, nie rujnują Cię finansowo, no i było nie było – zaczyna się wiosna. 

 

Drugiego dnia Świąt Wielkiej Nocy zapraszamy na spektakl komediowy  – wspólnie strawimy tego wielkanocnego zajączka! Zainspirowani Waszymi historiami i świątecznymi anegdotami rodzinnymi, zagramy o tym sceny. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów.

 

Wypijmy za kończący się Lany Poniedziałek! Kolejne święta dopiero za osiem miesięcy!

 

☞ Bilety: 30/20 zł

 

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

 Bilety na spektakl można kupić:
 • online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
 • w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

 

| ilustracja: Flickr, Nasjonalbiblioteket

 

Kup bilet

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Co taka piękna żabka robi w Biedronce? – nocny podryw w dyskoncie

Piątek wieczór, z braku lepszych planów (i wystarczających środków finansowych) decydujecie się ze znajomymi na spontaniczną domówkę – trzeba tylko wyskoczyć po tacosy, wino i składniki na ...

Impro
Kiedy: 04.10.2023, 19:00
Gdzie: Rakieta Klub, Nowy Świat 4a Warszawa
Cena: 45 zł
dziś
Co taka piękna żabka robi w Biedronce? – nocny podryw w dyskoncie – 04-10-2023 19:00
Ostatnie bilety
środa 04.10 19:00

„Jesteś jak twoja matka”, czyli zdania, od których nie ma odwrotu

Każda kłótnia, czy to między małżonkami, partnerami, czy przyjaciółmi, osiąga swój punkt wrzenia, który werbalizuje się w zdaniu typu „Jesteś jak twoja matka”. I wtedy dopiero się zaczyna…  Tego ...

Impro
Kiedy: 06.10.2023, 19:00
Gdzie: Rakieta Klub, Nowy Świat 4a Warszawa
Cena: 55 zł
„Jesteś jak twoja matka”, czyli zdania, od których nie ma odwrotu – 06-10-2023 19:00
Kup bilet teraz
piątek 06.10 19:00

Klancyk Noir

Miasto jest pełne bogactwa, przestępstwa i zgnilizny. W mętnej wodzie pływają grube ryby – mafiozi, politycy – i chciwe płotki – skorumpowani policjanci, drobne złodziejaszki, wścibscy pucybuci. ...

Impro
Kiedy: 06.10.2023, 19:00
Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa
Cena: 50 zł
Klancyk Noir – 06-10-2023 19:00
Kup bilet teraz
piątek 06.10 19:00

One night stand – zwykle nie chodzę do łóżka na pierwszej randce...

Dwie osoby budzą się koło siebie po nieplanowanej, wspólnie spędzonej nocy. To pierwsza randka, więc jest dziwnie. Poczucie winy i skrępowania wisi w powietrzu, jest niemal namacalne. W końcu oboje ...

Impro
Kiedy: 06.10.2023, 22:45
Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa
Cena: 45 zł
One night stand – zwykle nie chodzę do łóżka na pierwszej randce… 06-10-2023 22:45
Kup bilet teraz
piątek 06.10 22:45

„Czyli jesteś już wolna...” – i inne small talki nad trumną | NOWOŚĆ

Gdy główna bohaterka sztuki pt. „Czyli jesteś już wolna.. – i inne small talki nad trumną” otrzymuje zaproszenie na ceremonię pogrzebową swojej dalekiej ciotki, obsesja dziewczyny na punkcie ...

Pisane
Kiedy: 07.10.2023, 18:00
Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa
„Czyli jesteś już wolna…” – i inne small talki nad trumną | NOWOŚĆ – 07-10-2023 18:00
Kup bilet teraz
sobota 07.10 18:00

Czy bolało, kiedy spadałaś z nieba, czyli królowie podrywu

„Chodź za kiosk, skrzyżujemy oddechy”, „Czy bolało, kiedy spadałaś z nieba?” – teksty śmiałe, brawurowe nawet, a jednak ich skuteczność wynosi 2,7%. Nie umiesz zarywać do dziewczyn? ...

Impro
Kiedy: 11.10.2023, 21:00
Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa
Cena: 45 zł
Czy bolało, kiedy spadałaś z nieba, czyli królowie podrywu – 11-10-2023 21:00
Kup bilet teraz
środa 11.10 21:00

TERMINY