fbpx
Biznes

Warzywa zjedz, mięso zostaw – Klancyk gra historię wegetarianizmu. Non-fiction z Natalią Mętrak-Rudą

piątek, 02.12
19:00

miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa

W kolejnej odsłonie cyklu „Non-fiction” – komediowych spektakli inspirowanych literaturą faktu – poznamy nieoczywiste korzenie wegetarianizmu, które przybliży nam Natalia Mętrak-Ruda, autorka książki „Warzywa zjedz, mięso zostaw”. Jak dieta bezmięsna ma się do walki Polaków o niepodległość? Czy jest związek między czystością ducha a czystością jelita? Kim byli poeci otrąb i dyni? Brzmi jak dobra pożywka dla improwizacji, nie sądzicie? Spektakl dla mięsożerców i jaroszy.

Natalia Mętrak-Ruda – kulturoznawczyni i historyczka kulinariów, tłumaczka literatury anglojęzycznej i włoskiej. Publikowała w „Smaku”, „Ustach” i Vogue.pl, przez lata pisała o kuchni polskiej w anglojęzycznej sekcji portalu Culture.pl. Prowadzi bloga o historii kulinariów Przeszłość od kuchni. W 2022 nakładem wydawnictwa Poznańskiego ukazała się jej książka „Warzywa zjedz, mięso zostaw. Krótka historia wegetarianizmu”. Mieszka na warszawskich Bielanach z synem, mężem i dwiema kotkami. Od ponad dwudziestu lat nie je mięsa.

„Non-fiction” to cykl spektakli, który powstał w ramach współpracy Klancyka i Fundacji Instytut Reportażu. Prawda (reprezentowana przez fragmenty reporterskich tekstów naszych gości i gościń) z impetem zderza się z głupotą (reprezentowaną przez nas). Zainspirowani fragmentami książek i reportaży prasowych naszych gości sprawiamy, że na scenie fakty muszą zatańczyć. Czasem sami tańczymy.  Gośćmi cyklu byli dotąd m.in. Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Winnicka, Magdalena Grzebałkowska, Olga Gitkiewicz, Karolina Sulej, Ilona Wiśniewska, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Kamil Bałuk i Mirosław Wlekły.

Bilety:
35 zł – early birds (oferta obowiązuje do niedzieli przed spektaklem)
50/40 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Obsługa widowni ma prawo odmówić wpuszczenia na salę osób spóźnionych, a także wyprosić tych widzów, których zachowanie uniemożliwia przebieg spektaklu.
3. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.