fbpx
Biznes

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE na Dzień Kobiet

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

 

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

 

16 września  2014 r. wyszła debiutancka płyta Combo pt. „Przyznaj się”.

 

Znalazło się na niej 16 piosenek głównie przedwojennych. W maju 2016 r. ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „Dancing, Salon, Ulica”. Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.

 

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE W SKŁADZIE:

 

Jan Młynarski – śpiew, bandżola

Piotr Zabrodzki – śpiew, bandżo, bandżola

Lesław Matecki – gitara, mandolina

Sebastian Jastrzębski – gitara

Tomasz Duda – saksofon, klarnet

Wojtek Traczyk – kontrabas

Anna Bojara – piła

Zobacz klipy do utworów „Ach te Rumunki” i „Warszawo Ma”

 

Ani cepeliada orkiestry ulicznej, ani folklor miejski opakowany na nowo w stylu Szwagierkolaski. Piosenki starej Warszawy można wykonać fascynująco, śpiewając je i grając ot tak, po prostu, wystarczy brzmieniem oddać klimat lokalu rozrywkowego sprzed wojny i zgromadzić grupę muzyków, którzy tę knajpę odegrają pięknie. Janowi Emilowi Młynarskiemu, synowi Wojciecha, perkusiście jazzowemu i liderowi różnych muzycznych eskapad, ta sztuka się udała“

– Bartek Chaciński – Polityka

Bilety: 40 zł