VIANOWSKIE IMPROWIZACJE FEAT. GANJALYAN, FEJDASZ & SZAMBURSKI

Inspiracją dla tego, co wydarzy się tego wieczoru na naszej scenie, będzie proza jednej z najbarwniejszych postaci powojennego Paryża – francuskiego pisarza, poety, solisty jazzowego, aktora i scenarzysty Borisa Viana.
Opowiadania Viana zinterpretujemy trojako: tanecznie, muzycznie i teatralnie. Wystąpią tancerki i choreografki Helena Ganjalyan i Magdalena Fejdasz, multiinstrumentalista Paweł Szamburski, a także improwizatorzy Michał Sufin i Bartek Młynarski oraz Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz (grający na co dzień m.in. w duetach Sufin/Młynarski oraz Kinga i Nora).
HELENA GANJALYAN
Aktorka, tancerka, choreograf, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Uczestniczka wymiany z Wydziałem Aktorskim University of Nothern Iowa (USA). Współpracowała m.in. ze światowej sławy reżyserami: Romeo Castelluccim, Guilherme Botelho, Sabine Harbeke, a także z Teatrem Wybrzeże, Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Dada von Bzdulow, Teatrem Capitol we Wrocławiu, Dominiką Knapik, Idanem Cohenem, Jerzym Stuhrem, Jackiem Głombem, Kayą Kołodziejczyk, Lechem Raczakiem, kolektywami: Dzikistyl Company oraz paryskim Les Gens d’Uterpan. Na jej doświadczenie filmowe składa się zarówno praca z uznanymi twórcami takimi jak: Jolanta Dylewska i Andrzej Wajda, Marcin Wrona, Waldemar Krzystek, jak i młodymi – zdolnymi m.in. Kordian Kądziela, Michał Wawrzecki, Krystian Kamiński. Za monodram MELT inspirowany postacią szekspirowskiej Ofelii otrzymała wyróżnienie na 20. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. Jej solowa choreografia LADY Ł. – UNICUT zdobywała wielokrotnie uznanie na polskich i zagranicznych festiwalach: II miejsce i Nagroda Publiczności na Solo Dance Contest 2012 w Gdańsku (przewodnicząca Jury – Ann van den Broek), SoloDuo + Friends w Kolonii, SoloDuo w Budapeszcie. Należy do warszawskiego kolektywu twórczego b-sides.
MAGDALENA FEJDASZ
Niezależna aktorka, tancerka, performerka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. W latach 2013-2017 występowała gościnnie w Teatrze Śląskim w Katowicach, Teatrze Groteska w Krakowie, Teatrze Academia w Warszawie, Teatrze Rozbark w Bytomiu a także w ramach rezydencji w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Pracowała m.in. z Agnieszką Glińską i Weroniką Pelczyńską, dot.company, Martą Ziółek, Waldemarem Raźniakiem, Caroline Finn, Agnieszką Wąsikowską, Romanem Woźniakiem, Błażejem Peszkiem czy Martą Streker. Wzięła udział w programie Teatr Formy – Działania Performera odbywającym się w Krakowie i Bergen, prowadzonym przez Ole Martina Meland (Carte Blanche, Norwegia) a także Choreo Lab Warszawa- Zurich – warsztatach dla młodych tancerzy i choreografów z Polski i Szwajcarii (Centrum w Ruchu). W ramach Malta Festival w Poznaniu (2013) grała w spektaklu The Four Seasons Restaurant, w reżyserii Romeo Castellucciego. Należy do warszawskiego kolektywu twórczego b-sides.
PAWEŁ SZAMBURSKI
Muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoAbc. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtwórca takich zespołów jak: SzaZa, Horny Trees, Meritum, Tupika, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym – dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk. W pracy muzycznej najcześ̨ ciej wykorzystuje klarnet, głos oraz elektronikę. Dzięki efektom zapętleń i delikatnych przetworzeń artysta jest w stanie komponować na żywo bogate, polifoniczne struktury dźwiękowe.
- SUFIN/MŁYNARSKI: PEWNEGO RAZU W… – spektakl improwizowany Bartka Młynarskiego i Michała Sufina z Teatru Improwizowanego Klancyk, którzy będąc sami na scenie, nie biorą od nikogo inspiracji i grają kilka postaci na raz. Przez godzinę prowadzą widzów przez fabułę pełną zaskakujących zwrotów akcji, dusznych miejsc z amerykańskiej prowincji, postaci zwichrowanych i wykreślonych z dramatów Arthura Millera. Spektakl stara się opowiedzieć kilka historii, które spotkają się w jakimś punkcie, albo i nie, historia może być opowiedziana od tyłu albo pomontowana niczym film Pulp Fiction. Aktorzy starają się odpowiedzieć na zagadki postaci i historii która będzie powstawać na oczach widzów.
- KINGA & NORA – zagramy bez scenariusza, bez przygotowanych postaci. Na żywo, z głowy, na oczach widowni. Tylko we dwie. Na scenie. Absurd i abstrakcja. Tak więc proszę się przygotować – i proszę potem nie mówić, że nie uprzedzaliśmy. W duecie: Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz. Na co dzień można je zobaczyć na scenie Klubu Komediowego, no i oczywiście w teatrze improwizowanym Humbuk.
☞ Bilety: 25/15 zł
Bilety na spektakl można kupić:
- online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
- w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)