fbpx
Biznes

„Uwięzieni w słowach rodziców” – impro z Jackiem Wasilewskim

Od początku swojego życia funkcjonujemy wśród słów. To one nas stwarzają i kształtują, kiedy jesteśmy małymi i większymi dziećmi – istotami najbardziej wrażliwymi i bezbronnymi wobec przekazu ze strony rodziców, dziadków, opiekunów w przedszkolu i szkole.  Takie słowa są jak zaklęcia. Mogą odebrać głos, bo „dzieci i ryby głosu nie mają”. Mogą zamrozić emocje, bo „chłopaki nie płaczą”. Mogą zasłonić potrzeby – „nie rób kłopotu”. Na szczęście wobec tych słów-zaklęć nie jesteśmy bezbronni. Uświadomiwszy sobie, które fatalne sformułowanie steruje akurat nami, możemy je z siebie zrzucić, odwołując się do innych, uzdrawiających słów.  Bo słowa mają moc. 

Z okazji Dnia (Wewnętrznego) Dziecka oraz niedawnej premiery książki Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego pt. „Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie” (Onepress, 2022) zapraszamy na improwizowany spektakl komediowy! Nasz gość, Jacek Wasilewski, wybierze dla nas kilka zagadnień z książki, a improwizatorzy postarają się dowcipnie je skomentować.


Dr hab. Jacek Wasilewski
– językoznawca, kulturoznawca, też znawca polskiego jedzenia i języka. Napisał parę książek  o retoryce. W czasach przed istnieniem FB pisał skecze do programu MdM i do Comedy Central. A potem już tylko poważne książki. Zrobił masę badań związanych z reklamami, z tym, jak język wpływa na myślenie, a przez to poznał go od dobrej złej strony. Także od strony biernej. Jest członkiem Komisji Żywego Słowa rady Języka Polskiego, która w dużej mierze zajmuje się tym, jak język potrafi niepoprawnie się zmieniać. 

Bilety: 40 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.