fbpx
Biznes

Trendy i owędy: prof. Andrzej Blikle „Nowe spojrzenie na biznes”

Gościem głównym najbliższego spotkania z cyklu „Trendy i owędy” – w którym zespół THINKTANK omawia bieżące tendencje, analizy i studia przypadków, pomagające lepiej zarządzać w polskich warunkach, natomiast komicy z Klubu Komediowego starają się zinterpretować tę wiedzę na scenie, znacząco oddalając się od merytorycznych inspiracji – będzie profesor Andrzej Blikle.

Andrzej Blikle jest profesorem matematyki i informatyki w PAN, członkiem Academia Europaea, dyplomowanym mistrzem cukierniczym, a także, od 30 lat, przedsiębiorcą. W latach 1990–2010 zarządzał rodzinną firmą cukierniczą A.Blikle, a od roku 2000 uczy zarządzania kompleksową jakością (TQM). Na ten temat napisał książkę „Doktryna jakości”, która zdobyła I miejsce w kategorii „Najlepszy poradnik ekonomiczny” w konkursie Economicus 2015 (org. „Dziennik Gazeta Prawna”), a w 2016 r. otrzymała nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie „za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014–2015”.

Rozmowa dr Małgorzaty Bonikowskiej z prof. Andrzejem Blikle będzie inspiracją dla aktorów i aktorek do zagrania serii komentujących scen. Omawianą książkę będzie można nabyć na miejscu w dniu spektaklu.

W drugiej części wieczoru Zbigniew Gajewski opowie nam o wybranych zagadnieniach z najnowszego wydania magazynu online „THINKTANK”. Wiodącym tematem tej edycji jest sytuacja gospodarcza i cywilizacyjna po wojnie. W numerze autorzy zastanawiają się, czy trwający konflikt przyczyni się do zerwania międzynarodowych więzi handlowych i inwestycyjnych, a w efekcie do historycznego odwrotu od globalizacji. O tym, czy da się zrozumieć Rosję, piszą w sekcji Kontrapunkt. W numerze przyglądają się po raz kolejny migracji i jej wpływie na sytuację w Polsce. W sekcji specjalnej „Rozmowy o Europie” poruszane są wątki dot. bezpieczeństwa energetycznego Europy, pandemii oraz sytuacji w Wielkiej Brytanii po brexicie. W tym numerze przedstawiony zostanie Państwu również „Przegląd nowości wydawniczych”, czyli trzy najciekawsze lektury na najbliższy kwartał.

Także tradycyjnie:  THINKTANK – trendy, a Klub Komediowy – owędy…

___________

THINKTANK jest platformą dialogu i wymiany doświadczeń o najlepszych praktykach zarządzania, przywództwa, strategii i komunikacji dla liderów biznesu i administracji publicznej. Wydaje także magazyn „THINKTANK”. Najnowszy numer dostępny jest na stronie: https://think-tank.pl/magazyn-online-nr-42/

Bilety: 40 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.