fbpx
Biznes

„Tanie dranie niesłychanie”, czyli improwizacja do abonamentu świństew spod pióra Jeremiego Przybory

Klub Komediowy dał upust bibliofilskim zapędom i otworzył własną czytelnię! No… czytelenkę. Niemniej nasz księgozbiór stale się rozrasta, a jego sercem jest uknuty przez nas dział pt. „Związek Polskich Literatów Śmiesznych”, który rozrasta się gałęziami nieco zapomnianej już genealogii literatów satyrycznych – mniej lub bardziej zapomnianych Swinarskich, Załuckich, Kernów, Makuszyńskich, Marianowiczów, no i oczywiście Przyborów! I właśnie twórczość Jeremiego Przybory –  poety, pisarza, satyryka, aktora, współtwórcy (wraz z Jerzym Wasowskim) Kabaretu Starszych Panów, autora takich klasyków jak „Tanie dranie”,  Tango Kat” czy Piosenka jest dobra na wszystko” – będzie inspiracją do zagrania spektaklu improwizowanego.

A okazja jest o tyle wyjątkowa, że 12 grudnia przypada 106. rocznica urodzin Jeremiego Przybory.

| fot. Wikimedia Commons, skan z tygodnika Radio i świat”, 21.04.1951

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej..
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.