fbpx
Biznes

Tania rewia pt. „W kryzys to my umiemy” | Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje

Bessa, Recesja, Stagnacja – oto świetne imiona dla dziewczynki urodzonej w Polsce! (Oczywiście będącej owocem miłości do kryzysowej narzeczonej). W tym kraju, co jest bożym igrzyskiem, i jest wszędzie, czyli nigdzie, co jest jak siodło na krowie i jak małpy zegarek (więcej cytatów nie pamiętamy), w kraju naszym, położonym w Europie bardzo wschodniej, z widokiem na Azję, zaprezentujemy dysertację pisaną scenką i piosenką. Temat rozprawki: W kryzys to my umiemy, czyli rola przypału w historii starszej i najnowszej. Ujrzycie dewelopera na dworze króla Zygmunta, zerwanie zarządu wspólnoty przez liberum veto, poemat dygresyjny o kryzysie wieku średniego, pieśń emigranta wewnętrznego czy autokar kibiców Arki Gdynia, którzy utknęli na piekielnym rondzie między meczem otwarcia, meczem o wszystko i meczem o honor. A także wiele innych postaci fikcyjnych wysłanych w przeszłość i niedosłowność, których trajektoria rykoszetem wymierza policzek naszemu „tu i teraz”. Tak się zdarza, gdy jest się narodem samowybranym.

Zbiór tych i innych mądrości o roli kryzysu w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości usłyszycie podczas „Taniej rewii”, czyli najnowszego spektaklu Klubu Komediowego w reżyserii Michała Sufina. Na scenie zobaczymy: Michała Sufina, Bartosza Młynarskiego, Magdę Smalarę, Weronikę Nockowską, Mateusza Lewandowskiego, Szymona Roszaka, Bartłomieja Magdziarza, Agatę Sasinowską, Mateusza Płochę i Karolinę Pańczyk. Muzykę napisali Paweł Szamburski, Radek Łukasiewicz i Noam Zylberberg, a za scenografię odpowiada Michał Jońca.

Bilety: 40 zł 

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.