fbpx
Biznes

TAKI MAMY KLIMAT... wakacyjny cykl z klimatem

Upalnie? No cóż, taki mamy klimat… UN Global Compact Network Poland i Klub Komediowy zapraszają na gorące „wakacje z klimatem”. Odwiedzimy rajskie Kiribati i polskie uzdrowiska, oceaniczne wyspy z plastiku, posłuchamy, co piszczy w trawie i dlaczego piszczą czujniki jakości powietrza. Jak zawsze niepoprawnie optymistyczni zastanowimy się, czy wyginiemy, a może już „wyginamy”? 

Podobno na Zachodzie jednak zmiany… mówią, że klimatu. Ale żeby od razu u nas, w Polsce, też? Do tej pory największym zagrożeniem na trójmiejskich plażach były parawany i niedopałki, tymczasem naukowcy i eksperci coraz częściej mówią o jakiejś eutrofizacji, modelach temperaturowych NASA, podnoszeniu się poziomu wód i wielkim wymieraniu owadów. I że wyginął szczurzynek koralowy. A to podobno dopiero wierzchołek (topniejącej) góry lodowej… 

Cóż, doniesienia naukowe i prognozy ekologów nie pozostawiają przestrzeni dla optymizmu. Czy wyginiemy? Co realnie możemy zrobić, aby powstrzymać lawinowo rozpędzającą się, a katastrofalną w swoich skutkach zmianę klimatu? Na te pytania postara się odpowiedzieć Kamil Wyszkowski, specjalista ds. polityki klimatycznej i wdrażania celów i standardów ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel i Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland. W ONZ pracuje od 2002 roku. W latach 2009–2014 dyrektor biura United Nations Development Programme (UNDP) w Polsce, od 2004 do dziś Przedstawiciel GCNP (ONZ-owskiej sieci koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi), od 2011 roku Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy – Know How-Hub (powołanego w ramach UNDP Poland, obecnie zarządzanego przez GCNP).

Ekspert przedstawi i omówi wybrane zagadnienia, a improwizatorzy postarają się do tego odnieść w możliwie merytoryczny, acz niepozbawiony komizmu i ironii sposób. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany przez aktorów na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy zarysowanych bohaterów. Kamil Wyszkowski obiecał się przygotować.

Spektakl można obejrzeć bezpłatnie, live:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU (obowiązują od 6 czerwca 2020 r.)

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.