fbpx
Biznes

„Sztuka szycia”, czyli impro z Antoniną Samecką i Klarą Kowtun (RISK made in Warsaw)

Kiedyś w każdym domu była maszyna do szycia, a wiedzę o tym, jak tworzyć własne ubrania, przekazywały babcie, ciocie, mamy. Dziś robią to założycielki marki  Risk made in Warsaw – Antonina Samecka i Klara Kowtun, autorki wydanej niedawno „Sztuki szycia”. Książka to efekt trzyletniej pracy całego zespołu RISK, a zebrane w niej wykroje, instrukcje i wskazówki pozwalają uszyć sobie swojego Riska – nawet jeśli nigdy nie miało się kontaktu z szyciem.

Tego wieczoru książka „Sztuka szycia” posłuży komikom i komiczkom jako źródło inspiracji do zagrania komediowego spektaklu improwizowanego. Nasze Gościnie pokażą nam, jak czytać język wykrojów, podpowiedzą, jak przedłużyć życie już posiadanych ubrań, i polecą piękne i użyteczne gadżety związane z krawiectwem i modą. Natomiast my postaramy się zagrać sceny szyte na miarę i wymyślić możliwie dużo żartów językowych o słowie „fastryga”. Zapraszamy na spektakl!

Książkę można kupić m.in. na stronie riskmadeinwarsaw.com, a polecamy ją tym goręcej, że wieńczy ją minigaleria obrazów (których tematem przewodnim jest oczywiście szycie) opatrzonych żartobliwymi komentarzami Klubu Komediowego.

| Autor zdjęcia: Antoni Mrozinski

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. W związku z bieżącymi obostrzeniami pula dostępnych biletów została zwiększona o bilety dla osób posiadających ważny unijny certyfikat COVID. Osoby, które wybiorą tę taryfę przy zakupie biletów, są zobowiązane do okazania odpowiedniego dokumentu obsłudze teatru. Prosimy o uważne czytanie informacji podczas dokonywania transakcji online.
6. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.