fbpx
Biznes

Szlagworty improwizowane & Noam Zylberberg na Łące Leśmiana

Miłość ci wszystko wybaczyUmówiłem się z nią na dziewiątą, U cioci na imieninach – szlagworty popularnych przedwojennych piosenek wciąż znane są każdemu z nas!

 

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, Muzeum POLIN oraz Klub Komediowy zapraszają na Szlagworty improwozowane inspirowane twórczością Bolesława Leśmiana! Tego wieczoru usłyszmy znane, lubiane szlagiery, jednak z nowym, zaimprowizowanym a vista tekstem. Za fortepianem – Noam Zylberberg, który zagra przeboje lat 20. i 30. XX wieku. Na scenie – artyści na co dzień występujący w najpopularniejszych klubowych produkcjach: Fabularnym przewodniku po, Musicalu improwizowanym oraz Muzycznym wieczorze krótkich gier, którzy zaimprowizują zwrotki i refreny na podstawie tytułów danych od publiczności!

 

Czy tego wieczora powstaną nowe, chwytliwe i wpadające w ucho szlagworty?  Przyjdźcie i przekonajcie się sami, czy kilka dni później wciąż będzie je nucić…

 

Noam Zylberberg (Mała Orkiestra Dancingowa) śpiewa i gra na pianinie, chociaż nie jest śpiewakiem ani pianistą. Takie jest życie dyrektora orkiestry – śpiewakowi trzeba zapłacić, sobie samemu niekoniecznie. Zanim przyjechał do Polski dwa lata temu i po studiach w Jerozolimskiej Akademii Muzyki, dyrygował i aranżował w Izraelu jako nie-dyrygent i nie-aranżer. W zeszłym roku założył orkiestrę, aby przywrócić dźwięki miasta swoich przodków.

 

Wstęp wolny.

 

Scena przy Muzeum POLIN.

 

Projekt „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa.