fbpx
Biznes

Scenki z Czytelenki, czyli impro do starych, brudnych książek z antykwariatu | NOWOŚĆ

Do przypadkowego przechodnia przechadzającego się beztrosko ulicą Chmielną w Warszawie:

Kiedy cię minie roztargniony mężczyzna o błędnym spojrzeniu i twarzy bladej jak pergamin, owiany waniliową nutą (jakby zapachem zbutwiałej ligniny), w płaszczu z naderwaną kieszenią i w butach, których rozwiązane sznurówki strzelają o kostkę brukową niczym cztery lassa, wiedz, żeś naprawdopodobniej minął bibliofila.

Mężczyzna stara się objąć wzrokiem wszystkie pobliskie stragany z tanią książką i witryny Dedalusa. Mruczy pod nosem: „Nad książkami co chwila kasztan kwiaty pochyla…”, nerwowo ściskając w dłoni przepoconą pięćdziesięciozłotówkę. Wyszedł na żer. Jeśli starcza ci czasu, zapytaj, czego szuka – jakiego Gogola, a może coś z serii Stańczyka? A jeśli starcza ci odwagi, zaproś go na co do picia. Bo tylko umysły nieduże nie konsumują przy dyskusji o lekturze. A gdy ów mężczyzna zaproponuje, że pokaże ci swój katalog – idź! Idź bez wahania. Nigdy bowiem nie widziałeś tak zaszpargalonych półek, tylu czytadeł, ramot i kurzu w jednym miejscu zebranych. 

Gościu strudzony, witaj w Czytelence Klubu Komediowego! Skoro już zabłądziłeś — wiedziony przez bibliofila — w te strony, zajrzyj koniecznie. Ciekawe pozycje kryją się bowiem w zakamarkach naszego katalogu: kilku zapomnianych satyryków, dużo absurdu, eseje bibliofilskie, żarty literackie, sowizdrzalstwa i wiele innych — szukaliśmy autorów z każdego gatunku i różnych języków, byle tylko wyposażonych w dzyndzelek szaleństwa i niedorzeczności, za który czytelnik może pociągać w odruchu intelektualnej psoty. Katalog ten jest tak obfity, że aż wylewa się na scenę i z tego powstaje improwizacja!

W związku z tym nie wypada nam nie zaprosić na komediowy spektakl inspirowany lekturami przewrotnymi, niedorzecznymi i piwnicznymi, które wchodzą w skład naszego czytelnianego katalogu! Tego wieczoru wyjdziemy od tekstów Jonasz Kofty, Ilji Erenburga i Mariana Załuckiego, by pokazać na scenie, czego autor zdecydowanie nie miał na myśli…

 

Bilety: 25 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. W związku z bieżącymi obostrzeniami pula dostępnych biletów została zwiększona o bilety dla osób posiadających ważny unijny certyfikat COVID. Osoby, które wybiorą tę taryfę przy zakupie biletów, są zobowiązane do okazania odpowiedniego dokumentu obsłudze teatru. Prosimy o uważne czytanie informacji podczas dokonywania transakcji online.
6. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.