fbpx
Biznes

„Reguły na czas chaosu”, czyli impro z Tomaszem Stawiszyńskim

czwartek, 01.12
19:00

miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa

To jest wieczór dla tych, którzy czują lęk i niepewność! Którzy próbują odnaleźć równowagę w czasach, gdy stabilność stała się towarem deficytowym. Poszukujących sensu i racjonalności w rozemocjonowanym świecie. Dla tych, którzy zadają sobie pytanie, komu i czemu ufać, gdy w najlepsze trwa ogólnoświatowa wojna informacyjna, nadciąga kryzys ekonomiczny, a nasza planeta płonie? 

Najlepsze, co możemy teraz zrobić dla świata i siebie samych, to wziąć głęboki oddech i… sięgnąć po „Reguły na czas chaosu”. W swojej nowej książce Tomasz Stawiszyński proponuje zbiór drogowskazów na trudne czasy i tłumaczy, jak poddawać refleksji odruchy serca, nie dać się uwieść manipulacjom oraz kultywować konflikt w sobie, zamiast przenosić go na zewnątrz.

Fragmenty „Reguł na czas chaosu”, wybrane i przedstawione przez autora, będą źródłem inspiracji do zagrania przez komików i komiczki serii improwizowanych scen komentujących tekst – z dystansem, ale też dużą dozą wrażliwości. Książkę można kupić m.in. online na stronie Wydawnictwa Znak. A tymczasem: Przestań się oburzać. Żyj w niezgodzie ze sobą. Czytaj książki. Memento mori. Kup bilet. 

 

Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, dziennikarz, autor bestsellerowych książek: „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013), „Co robić przed końcem świata?” (2021) oraz „Ucieczka od bezradności” (2021). Od wielu lat zajmuje się problemami z pogranicza filozofii i psychoterapii. Wcześniej związany z wieloma redakcjami: pracował m.in w „Dzienniku” „Newsweeku” i „Przekroju”. W latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program „Niedziela Filozofów, czyli potyczki z życiem”. Od 2016 związany z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi m.in. „Godzinę filozofów”, „Kwadrans filozofa” oraz – wraz z żoną Cvetą Dimitrovą – internetowy podcast „Nasze wewnętrzne konflikty”. Jego teksty i audycje można znaleźć na stronie www.stawiszynski.org, a rozmowy z ciekawymi gośćmi o sprawach najważniejszych w autorskim podcaście „Skądinąd”.

Bilety: 45 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Obsługa widowni ma prawo odmówić wpuszczenia na salę osób spóźnionych, a także wyprosić tych widzów, których zachowanie uniemożliwia przebieg spektaklu.
3. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.