fbpx
Biznes

Odjezdy vlaků (czyli Rozkłady jazdy) wg Petra Zelenki

Dajcie się wkręcić w czesko-brytyjski teatralny prank! Czy doczekamy się przyjścia trzeciego aktora w sztuce przewidzianej na siedem osób? Czy trzeci z nich zdoła dojechać na Zbawixa na czas? Czy ktoś włączy z powrotem prąd? Czy Klub Komediowy zalega z rachunkami? Czy można zamówić duże latte na sojowym? I jeżeli nie połapiesz się od razu o co kaman, to nie przejmuj się – przed wejściem będą ołówki i kartki do notowania tej całej plątaniny fabuł i emocji autorstwa niepowtarzalnego Petra Zelenki. „Odjezdy vlaku” to teatr konfuzji; gdzie teatr w teatrze jest niezłym teatrem, aktorzy to autorzy, animatorzy, a trochę amatorzy, a sztuka przez wielkie SZ miesza się z twórczością przez wielkie TFU. I w tym całym chaosie jest jedna prosta zasada: nie przenośmy swoich problemów osobistych na scenę.

W MEDIACH:

„Zelenka niezwykle trafnie zderza świat marzeń, ideałów z pospolitością, która skrzeczy. Tekst jest okazją do błyskotliwych ról. W spektaklu wyreżyserowanym przez Adama Biernackiego brawurową rolę zagrała Hanna Konarowska, a towarzyszy jej Sebastian Cybulski. […] zachwyca nie tylko wspaniałym warsztatem, ale też całą gamą aktorskich pomysłów. Jest w jej postaciach wdzięk, siła, uroda, ale też nieśmiałość i niepewność. Konarowska i Cybulski z pełnym oddaniem prezentują świat, który jest fascynujący, a równocześnie może być przestrogą” – JAN BOŃCZA-SZABŁOWSKI /RZECZPOSPOLITA/

Autor: Petr Zelenka, Michael Frayn
Tytuł orygialny: Odjezdy vlaků
Reżyseria: Adam Biernacki
Występują: Hanna Konarowska, Sebastian Cybulski
Na podstawie sztuki: Chińczycy/Chineman (Michael Frayn)
Przekład: Krystyna Krauze
Scenografia: Adam Biernacki, Sebastian Cybulski
Kostiumy: Risk. Made in Warsaw
Zdjęcia: Łukasz Ślusarczyk

Prawa autorskie do w/w sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT za zgodą
© Michael Frayn c/o United Agents LLP, England
© Petr Zelenka  c/o  Aura-Pont s.r.o., Prague, Czech Republic

 

Partnerami spektaklu są:

Wydawnictwo „Wielka Litera”
Fundacja Wyspa Kultury
Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich
Risk. Made in Warsw

Patronem medialnym spektaklu jest radio MUZO.FM

Patronem honorowym spektaklu jest Ambasada Republiki Czeskiej

Bilety: 30/20  zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić: