fbpx
Biznes

Nic dwa razy feat. Ślady i teksty Jonasza Kofty

Zapraszamy na spektakl improwizowany z gościnnym udziałem zespołu Ślady. Na scenie wystąpią Michał Sufin i Bartek Młynarski oraz Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz (grający na co dzień m.in. w duetach Sufin/Młynarski oraz Kinga i Nora).

 

ślady [o sobie]

24 listopada br. odbyła się koncertowa premiera naszej debiutanckiej płyty „Tak będzie lepiej” z tekstami Jonasza Kofty. Tworząc ją, staraliśmy się poszukiwać zaskakujących tropów muzycznych, by w świeży sposób pokazać wyobraźnię tego wybitnego poety, pisarza i autora tekstów, tym samym przypominając jego słabiej pamiętane wiersze. Odchodząc od sentymentalizującej estetyki poezji śpiewanej, szukamy rytmów i barw wierszy Kofty wychodząc od dynamicznego beatu perkusji, brudnego brzmienia gitary, przestrzennego pianina i syntezatorów, by stworzyć nowe okoliczności, w których dziś mogą paść słowa poety.

 

Założyliśmy ŚLADY gromadząc się wokół pomysłu stworzenia nowych interpretacji muzycznych wierszy Jonasza Kofty. Jesteśmy zespołem muzyków zajmujących się rozmaitymi gatunkami, których różnią doświadczenia i inspiracje, ale łączy pasja do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań w muzyce, dzięki której nasze spotkanie wokół Kofty stało się możliwe.

 

SUFIN/MŁYNARSKI: PEWNEGO RAZU W…

Spektakl improwizowany Bartka Młynarskiego i Michała Sufina z Teatru Improwizowanego Klancyk, którzy będąc sami na scenie, nie biorą od nikogo inspiracji i grają kilka postaci na raz. Przez godzinę prowadzą widzów przez fabułę pełną zaskakujących zwrotów akcji, dusznych miejsc z amerykańskiej prowincji, postaci zwichrowanych i wykreślonych z dramatów Arthura Millera. Spektakl stara się opowiedzieć kilka historii, które spotkają się w jakimś punkcie, albo i nie, historia może być opowiedziana od tyłu albo pomontowana niczym film Pulp Fiction. Aktorzy starają się odpowiedzieć na zagadki postaci i historii która będzie powstawać na oczach widzów.

 

KINGA & NORA

Zagramy bez scenariusza, bez przygotowanych postaci. Na żywo, z głowy, na oczach widowni. Tylko we dwie. Na scenie. Absurd i abstrakcja. Tak więc proszę się przygotować – i proszę potem nie mówić, że nie uprzedzaliśmy. W duecie: Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz. Na co dzień można je zobaczyć na scenie Klubu Komediowego, no i oczywiście w teatrze improwizowanym Humbuk.

 

Bilety: 25/15 zł

 

Bilety na spektakl można kupić: