fbpx
Biznes

Moskwa – Zbawix – Pietuszki, czyli impro do Wieniczki Jerofiejewa | NOWOŚĆ

Moskwa. Dopiero co zwolniony z posady brygadzisty Wieniczka wydaje swoje ostatnie pieniądze na alkohol i wsiada do pociągu do Pietuszek. Mijając po drodze stacje Sierp i Młot, Karaczawo, Czuchlinka i inne, Wienieczka wygłasza lekko bełkotliwe, pijackie monologi o istocie życia, filozofii, historii, kulturze i polityce. A gdy nie snuje swych refleksji, to śpiewa z innymi towarzyszami podróży, serwując drinki na bazie denaturatu, wody kolońskej czy perfum.

„Moskwa-Pietuszki” autorstwa rosyjskiego pisarza Wieniedikta Jerofiejewa jest jednak nie tylko historią pijackiej wyprawy, lecz także refleksją o bezwyjściowości ludzkiego losu i opowieścią o absurdach i paradoksach życia w Związku Radzieckim lat 70. XX wieku.

Co ciekawe, pierwsze – podziemne – wydanie ukazało się, jak pisze sam Jerofiejew, w nakładzie jednego egzemplarza i „rozeszło się nader szybko”. Ze względów politycznych rosyjskie wydanie (niepełne) ukazało się dopiero w czasie pieriestrojki w 1989 roku w magazynie literackim „Wiesti” oraz „Trezwost i Kultura”. Z kolei egzemplarz polskiego wydania stoi także na półkach klubowej Czytelenki i pomyśleliśmy, że to idealny pretekst do zagrania komediowego spektaklu inspirowanego kolejną pozycją z naszego księgozbioru!

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej..
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.