fbpx
Biznes

„Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii” – impro dla dzieci z Tomaszem Stawiszyńskim

niedziela, 03.07
12:00

miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa

Kiedy Tosia i Franek gubią się w centrum handlowym okazuje się, że nie jest to zwykły przypadek. Rodzice gdzieś zniknęli, a inni ludzie chodzą jak w transie, zapatrzeni w swoje smartfony i tablety. Dzieci wyruszają na poszukiwanie, a ich misji towarzyszy niezwykła Sowa i jej rezolutny kompan, pies Berti. Czy odnajdą rodziców i uwolnią ludzi od tajemniczej, mrocznej siły która pochłania ich czas i marzenia?

Zapraszamy młodych widzów na spektakl inspirowany książką „Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii” (wyd. Słowne, 2022) autorstwa Tomasza Stawiszyńskiego. Jej fragmenty i tematy poruszone przez naszego Gościa posłużą komikom z Klubu Komediowego do zagrania serii improwizowanych scen. Będzie zabawanie, a chwilami refleksyjnie – bo filozofia w żadnym razie nie jest oderwana od naszego codziennego doświadczenia. To właśnie dzięki zadawaniu pytań i upartemu szukaniu odpowiedzi możemy uczynić nasz świat lepszym. Bez względu na wiek.

Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, dziennikarz, autor bestsellerowych książek: „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013) oraz „Co robić przed końcem świata?” (2021). Od wielu lat zajmuje się problemami z pogranicza filozofii i psychoterapii. Wcześniej związany z wieloma redakcjami: pracował m.in w „Dzienniku” „Newsweeku” i „Przekroju”. W latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program „Niedziela Filozofów, czyli potyczki z życiem”. Od 2016 związany z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi m.in. „Godzinę filozofów”, „Kwadrans filozofa” oraz – wraz z żoną Cvetą Dimitrovą – internetowy podcast „Nasze wewnętrzne konflikty”. Jego teksty i audycje można znaleźć na stronie www.stawiszynski.org, a rozmowy z ciekawymi gośćmi o sprawach najważniejszych w autorskim podcaście „Skądinąd”.

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz ich opiekunów.

Bilety: 35 zł – dorosły / 30 zł – dziecko
Bilety grupowe: dla grupy (dorosłych lub dzieci) większej niż 10 osób mamy zniżkę 25 zł za pojedynczy bilet. Jeśli wybieracie się do nas grupą i chcecie skorzystać ze zniżki, napisz na adres agata@komediowy.pl

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2.  Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.