fbpx
Biznes

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Żoliborza – improporadnik dla par

Fajnie byłoby być jedną z tych par, które jednomyślnie odpowiadają na testy wyboru typu: Szalony weekend w kasynach Las Vegas czy biketrip po Skandynawii? Szybki prysznic pod naprzemiennie zimną i ciepłą wodą czy relaksacyjna kąpiel w soli z Morza Martwego? A nie przekonywać się nawzajem o skuteczności diety keto i etyczności weganizmu albo co roku spierać się o to, jak spędzacie wakacje…

Fajnie byłoby być dziewczyną, którą nie musi przymykać oka na malkontenctwo swojego chłopaka, która nie musi tolerować śladów po kubku od kawy czy po jedzeniu na tygodniku, którego nawet nie zdążyła przekartkować. Fajnie byłoby nie musieć kolejny raz pomijać milczeniem żartu o dwuznaczności nazwy Zachęta za każdym razem, gdy proponujesz wspólne wyjście do galerii… Może po prostu jesteście z dwóch odległych biegunów osobowościowych. Może nie jesteście sobie pisani…

Chociaż… z drugiej strony, jak często spotyka się kogoś, kto specjalnie czeka na Ciebie, by wspólnie obejrzeć kolejny odcinek „Magików” na Netfliksie, kto nie wyśmiewa twojej fanaberii kupowania wyłącznie papieru toaletowego mającego ładny print, kto zostawia Ci ostatnią kapkę mleka, bo wie, że inaczej nie wypijesz swojej porannej kawy.

Podobno wystarczy 30 pytań, żeby zakochać się w drugiej osobie, i 30 dni wspólnego mieszkania, by się w sobie odkochać. Jak to jest z tymi związkami? Czy faceci rzeczywiście są z Marsa, a kobiety z Żoliborza? A może kobiety z Wenus, a mężczyźni z Targówka?

Nie wiemy, ale postaramy się zagrać o tym komediowy spektakl: sceniczny, improwizowany poradnik dla par, zainspirowany Waszymi obecnymi, byłymi albo wymarzonymi związkami. Także przyjdźcie ze swoją randką/chłopakiem/mężem/konkubiną albo ze swoim/swoją ex, albo przyjdźcie sami/same! Czy dowiecie się czegoś pożytecznego na temat relacji? Raczej nie. Ale chociaż przez chwilę pobędziemy razem, na jednej planecie i w tej samej dzielnicy, aby w tej bliskości odczuć ulgę, że – jeśli chodzi i uczucia – wszyscy równie mało ogarniamy.

wstęp wolny

scena: Plac Zabaw nad Wisłą

W razie niekorzystnych warunków pogodowych spektakl może zostać odwołany. Jakkolwiek nie ma czegoś takiego jak zła pogoda – jest tylko nieodpowiednie stężenie alkoholu we krwi. Śledźcie prognozy na fanapage’ach Klubu Komediowego i Placu Zabaw.

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU 

1. Liczba osób na widowni jest ograniczona liczbą miejsc siedzących. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów, i o nieprzestawianie siedzeń.
2. Podczas spektaklu rekomendujemy widzom zakrywanie ust i nosa. W związku z tym przypominamy o wzięciu ze sobą maseczki.
3. Uczestnicznie w spektaklu jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie przebywa na kwarantannie, ani że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.