fbpx
Biznes

„Kopernik. Rewolucje” – czyli impro z Wojciechem Orlińskim

Wielka polityka, wojny, spiski, intrygi, romanse, no i nauka – a w ich centrum astronom z Torunia. Mikołaj Kopernik w brawurowej opowieści Wojciecha Orlińskiego, choć odległy w czasie, staje się nam bliski jako człowiek szukający miejsca do życia i przestrzeni na realizowanie swoich pasji. Odkrywany dziś na nowo zaskakuje skromnością, pokorą, ale też uporem i słabościami, które mogły go zaprowadzić do lochów Watykanu.

Tego wieczoru życie polskiego naukowca (nie tylko astronoma, ale też ekonomisty, polityka i lekarza) – rozpięte między trzema epokami: średniowieczem, renesansem i kontrreformacją – stanie się inspiracją do zagrania spektaklu improwizowanego. Autor biografii „Kopernik. Rewolucje” przeczyta wybrane przez siebie fragmenty książki, a w oparciu o nie komicy i komiczki z Klubu Komediowego zagrają serię scen – o naukowym przewrocie wszech czasów, i nie tylko!

Książkę „Kopernik. Rewolucje” (Agora, 2022) Wojciecha Orlińskiego można kupić m.in. online na stronie Wydawnictwa.

Bilety: 40 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.