fbpx
Biznes

Klub Komediowy & Tomasz Stawiszyński, „Co robić przed końcem świata”

Jeśli ostatnimi czasy wydawało ci się, że z tym światem jest coś nie tak (kiedy perspektywa takiej czy innej apokalipsy – na skutek zmian klimatu, wojny nuklearnej, wielkiej pandemii albo buntu biednych przeciwko bogatym – wydaje się więcej niż prawdopodobna)  – mamy dla ciebie idealną propozycję: zarówno na lekturę, jak i na spędzenie piątkowego wieczoru.

Inspiracją do naszego komediowego spektaklu improwizowanego będzie książka pt. „Co robić przed końcem świata” (Agora, 2021) autorstwa Tomasza Stawiszyńskiego.  Wzięła się ona z przekonania, że w świecie, którym nieustannie wstrząsają konflikty i katastrofy, a w ludziach umacniają się tendencje do zamykania się w niewielkich bańkach społecznych – dystans oraz niespieszna analiza unikająca łatwych utożsamień i zbiorowych odruchów są potrzebne co najmniej tak samo jak maseczki w czasie pandemii. My jeszcze dorzucilibyśmy do tego niezbędnika poczucie humoru.

Tego wieczoru wspólnie z naszym Gościem zastanowimy się, co robić przed końcem świata, a tematy z książki będą pretekstem do zagrania przez komików serii scen komentujących. I choć myślenie i rozumienie nie cieszą się specjalną estymą w erze obrazu, emotikonu i bezzwłocznego działania – może to być jedyna szalupa na morzu wzburzonym przez kolejne światowe kryzysy. A jeśli i ta zacznie nabierać wody… cóż, zostanie nam heroicznie rzucić się do kieliszka z winem. 

Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, autor m.in. książek „Potyczki z Freudem” (2013) i „Co robić przed końcem świata” (2021); w Radiu TOK FM prowadzi m.in. „Godzinę filozofów” i „Kwadrans filozofa” oraz – wraz z Cvetą Dimitrovą – „Nasze wewnętrzne konflikty”. Twórca internetowego podcastu „Skądinąd” (www.patronite.pl/skadinad) dostępnego m.in. na Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts. Jego teksty i audycje można znaleźć na stronie www.stawiszynski.org

| fot. Cveta Dimitrova

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.