fbpx
Biznes

Klub Komediowy & „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina”

Zapraszamy na spektakl inspirowany historią kobiety, która robiła wszystko, co chciała (z każdym, z kim chciała). Marlene Dietrich – legenda kina i ikona stylu. Perfekcjonistka z wielkim ego, która zarówno na planie, jak i w życiu dawała z siebie wszystko – i tego samego wymagała od innych. Zagrała w pierwszej filmowej scenie pocałunku dwóch kobiet, a do tworzenia kostiumów nie wahała się pożyczać ubrań od męskich prostytutek z ulic Berlina. Jej urokowi ulegli Ernest Hemingway, Gary Cooper oraz ojciec Johna F. Kennedy’ego. Uwiodła kochankę Grety Garbo i romansowała z Édith Piaf. Na złość Goebbelsowi porzuciła niemieckie obywatelstwo. Uwielbiała diamenty, luksusowe tkaniny i futra, a do jej ulubionych przekąsek należały frankfurterki i chleb z gęsim smalcem.

Tego wieczoru przeczytamy fragmenty książki pt. „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina” (Znak Literanova, 2021) autorstwa jedynego dziecka Dietrich – Marii Rivy, która od najmłodszych lat towarzyszyła matce w życiu prywatnym, a także w garderobach, na planach filmowych i przyjęciach. Biografia Dietrich to błyskotliwie nakreślony portret silnej, niezależnej kobiety, utalentowanej artystki, królowej życia i toksycznej matki. A jednocześnie – epicka panorama złotej ery Hollywood, pełna osobistych wspomnień i smakowitych anegdot z życia elit, wzbogacona fragmentami prywatnej korespondencji oraz pamiętników gwiazdy. 

Zainspirowani tą pełną ciepła, a momentami szczerą aż do bólu książką, zaimprowizujemy serię scen i piosenek, starając się skomentować ją równie dowcipnie, co z pazurem.

Maria Riva – amerykańska aktorka, historyczka filmowa, pisarka, aktywistka. Urodzona w Berlinie w 1924 córka Marleny Dietrich i jej męża Rudolfa Siebera. W 1930 roku przeniosła się wraz z rodzicami do Los Angeles. Wystąpiła u boku matki w filmie Imperatorowa z 1934 roku.

Książkę Marii Rivy, za której polskie tłumaczenie odpowiedzialne są Monika Skowron, Dorota Pomadowska i Natalia Wiśniewska, można nabyć m.in. za pośrednictwem strony Wydawnictwa Znak Literanova.

 

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.