fbpx
Biznes

Klub Komediowy & Łukasz Barys, „Kości, które nosisz w kieszeni”

Zapraszamy na spektakl inspirowany debiutem prozatorskim Łukasza Barysa – książką „Kości, które nosisz w kieszeni”. Nasz gość wybierze i przeczyta fragmenty swojej powieści, które komicy i komiczki zinterpretują, grając serię improwizowanych scen.

Ula – bohaterka i narratorka „Kości, które nosisz w kieszeni” – to nastoletnia uczennica zmagająca się z rodziną, historią i codziennością pełną norm i zasad, do których nie sposób się dostosować. Autor prowadzi nas przez szkoły i dzielnice prowincjonalnego miasta, a także na pabianicki cmentarz, gdzie Ula spędza czas po lekcjach, wyobrażając sobie dawne losy pochowanych tam osób. Motyw śmierci, tak usilnie wypierany z przestrzeni publicznej, wyraźnie przebija się w świecie powieści Barysa: Pod naszymi domami piętrzą się kości. Można po nie sięgnąć i schować je do kieszeni. Zmarli nie lubią siedzieć w grobach, księżniczka zamienia się w rzekę, włókniarki straszą w centrum handlowym albo opowiadają o dawnych czasach i niedostatku. 

„Dzięki bogatej metaforyce, zbliżaniu się do schulzowskiej baśni, ale i ciętej ironii, Barys napisał jedną z najciekawszych książek, jakie od dawna czytałem. Taką książkę, która pochłania, nie pozwala się odłożyć, ale też nie przytłacza. […] Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam – porwie was ta lektura” – Wojciech Szot, zdaniemszota.pl

Łukasz Barys – autor książki poetyckiej „Wysokie słońce” (Łódź/Kraków 2020), za którą otrzymał nagrodę na festiwalu „Złoty Środek Poezji”. Laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu im. Siegfreda Lenza, konkursu „Krajobrazy słowa” (I nagroda w 2019 i nagroda główna w 2020) oraz konkursu im. Leopolda Tyrmanda „Inspirowani Tyrmandem”. Publikował opowiadania w „Wizjach”.

Książkę „Kości, które nosisz w kieszeni” można kupić na stronie Wydawnictwa Cyranka.

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.