fbpx
Biznes

Klub Komediowy & Justyna Sobolewska: warszawskie lektury

Znamy już tytuły 12 polskich książek wydanych w 2020 roku i wytypowanych (spośród przeszło 700 propozycji) do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Zanim jednak zostaną ogłoszone wyniki konkursu, autorkom i autorom przyznane laury, a znajomi zaczną nas pytać „Co sądzisz o [tu tytuł nagrodzonej książki]?” (nawet nie, że „Czytełeś/-aś…?”, tylko od razu „Co sądzisz?”) – spotkamy się w klubie Rakieta na szybkie, literacko-teatralne doczytki. A wśród tegorocznych nominacji pomoże nam się rozeznać Justyna Sobolewska, przewodnicząca Jury Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Nasza Gościni przeczyta wybrane fragmenty nominowanych książek, które staną się dla nas inspiracją do zagrania serii improwizowanych scen. To, czy będą to wyimki z „Tkanek miękkich” Zyty Rudzkiej, czy może z „Którędy do Yellowstone?” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, będzie takim samym zaskoczeniem zarówno dla widzów, jak i dla aktorów.

Justyna Sobolewska – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej pracowała w „Przekroju” i „Dzienniku”.  Autorka „Książki o czytaniu, czyli resztę dopisz sam”(2012, 2016), wyboru opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja” (2017), „Miron, Ilia, Kornel: opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” (2020) oraz „Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz” (2021, współautorka: Anna Dziewit-Meller).

Nagroda literacka m.st. Warszawy zostanie przyznana w tym roku po raz 14.

| fot. Mikołaj Grynberg

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.