fbpx
Biznes

Klub Komediowy & Grażyna Bastek: Żywe obrazy | NOWOŚĆ

Na jesienne wieczory chcielibyśmy zasugerować zabawę rodem z arystokratycznych saloników, bawialni i teatrów: tableau vivant, czyli żywe obrazy! Aktorzy i aktorki z Klubu Komediowego znieruchomieją na tle kurtyny w pozach z wybranych dzieł malarskich, a zadaniem publiczności będzie odgadnąć, co to za obraz! Zadanie będzie o tyle trudne, że na dane dzieło naprowadzić was możemy jedynie swoją postawą i mimiką, a statystyczny Polak chodzi do galerii sztuki… no… niezbyt często.. Na szczęście będzie z nami Grażyna Bastek, historyczka sztuki z Muzeum Narodowego w Warszawie, twórczyni fanpage’a Jest taki obraz”.

Nasza Gościni pomoże nam odnaleźć klucz do wybranych obrazów, tych dawnych i tych nowych, zdradzi tajemnice warsztatowe malarzy, opowie o pasjach kolekcjonerów, szaleństwach fałszerzy i wreszcie o tym, w czym tkwi istota dobrego malarstwa. Przekonacie się, że można mówić o sztuce i nie odstraszać niezrozumiałym żargonem lub nieznośną egzaltacją. 

Opowieść o wybranych dziełach dawnych i współczesnych mistrzów malarstwa będzie punktem wyjściowym dla komików i komiczek, którzy spróbują na nowo zinterpretować obrazy Moneta czy Rembrandta, grając serię improwizowanych scen.

Grażyna Bastek – historyczka sztuki i publicystka. Pracuje w Muzeum Narodowym w Warszawie. Specjalizuje się w historii nowożytnego malarstwa europejskiego i w technikach dawnych mistrzów. Jest autorką książki „Warsztaty weneckie w drugiej połowie XV i w XVI wieku. Bellini, Giorgione, Tycjan, Tintoretto” (Warszawa 2010), która prezentuje najnowszą wiedzę o weneckich warsztatach artystycznych, technikach mistrzów Serenissimy i używanych przez nich materiałach malarskich. Zajmuje się popularyzacją historii sztuki, jej eseje o malarstwie ukazują się w „Newsweek Historia” i „Magazyn Vogue Polska”, a w II programie Polskiego Radia współtworzy audycję „Jest taki obraz”. W 2020 roku wydała dwa tomy esejów o malarstwie „Rozmowy obrazów”, w których dzieła mistrzów dawnych i nowoczesnych połączone są za sprawą podejmowanych tematów lub środków artystycznych.

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej..
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.