fbpx
Biznes

Klub Komediowy & Eliza Kącka, „Strefa zgniotu”

Zapraszamy na wieczór wokół nowo wydanej książki Elizy Kąckiej! „Strefa zgniotu” (Lokator, 2022) to rozmówki polsko-polskie, notatki z tego, co Autorce udało się usłyszeć na ulicach, w sklepach, w autobusach, w przychodniach, na klatce schodowej i tak dalej – a także z tego, co mówiono do niej i o niej. Te właśnie króciutkie sytuacje stanowią umowną „strefę zgniotu” między ludźmi, którzy wciąż gadają do siebie, gapią się na siebie i próbują się nawzajem sprowokować. Tę czasem drapieżną, a czasem wzruszającą prozę, tak obłędnie śmieszną, że aż melancholijną, komicy i komiczki z Klubu Komediowego postarają się zinterpretować w serii improwizowanych scen. 
_______________

„Zapisywana w »Strefie zgniotu« Polska bywa zarówno zdezorientowana, zdziecinniała, grafomańska, napastliwa, jak i utalentowana, empatyczna, niebanalna. Jednego nie mógłbym powiedzieć: by była krainą marazmu. W Polsce Kąckiej marazm się po prostu nie udaje.” – Edward Balcerzan

„Językiem próbujemy przedrzeć się przez świat. Czasem nieporadnie, czasem pięknie, czasem żałosno-śmiesznie. Trzeba mieć ucho i pióro, by to przenicować w tekst. Kącka ma.” – Paweł Sołtys

„Kącka pisze z podsłuchu. Łapie za słowo. I wywraca na pustosłowie. Ta książka odsłania sens bzdury, fiksacji, chronicznej paplaniny. Nic tak nie łączy ludzi jak codzienny bełkot.” – Zyta Rudzka

_______________

Eliza Kącka –  pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Polonistyki UW. Opublikowała książki akademickie: „Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida” (2012) oraz „Lektura jako spotkanie. Brzozowski – tekst – metoda” (2017), a także książki prozatorskie „Elizje” (Lokator, 2017) i „po drugiej stronie siebie” (Lokator, 2019). Współredaktorka antologii „Poeci i poetki przekraczają granice” (2011), redaktorka wyborów poezji mniej współczesnej (m.in. Cypriana Norwida i Anny Świrszczyńskiej dla Universitasu oraz Henryki Łazowertówny). Członkini Zarządu Głównego TLiAM, kapituł Nagrody Literackiej GDYNIA i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. Recenzentka i czytelniczka literatury najnowszej.

Bilety: 40 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. W związku z bieżącymi obostrzeniami pula dostępnych biletów została zwiększona o bilety dla osób posiadających ważny unijny certyfikat COVID. Osoby, które wybiorą tę taryfę przy zakupie biletów, są zobowiązane do okazania odpowiedniego dokumentu obsłudze teatru. Prosimy o uważne czytanie informacji podczas dokonywania transakcji online.
6. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.