fbpx
Biznes

Klub Komediowy & Anna Gacek, „Ekstaza. Lata 90. Początek”

Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer i Courtney Love. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Rewolucja w rytmie „Smells Like Teen Spirit”. Kate Moss i Madonna. Koszule w kratę i martensy. MTV Unplugged i Beavis i Butt-head. Innymi słowy lata 90 XX wieku! Były to czasy najlepsze i były to czasy najgorsze. Były to wspaniałe czasy.

Niezapomniane ikony, trendy i momenty popkultury – w swoim szerokim kontekście politycznym, gospodarczym, kulturalnym, społecznym i historycznym – zostały opisane przez Annę Gacek w dopiero co wydanej książce „Ekstaza. Lata 90. Początek” (Wydawnictwo Marginesy, 2021). „Ekstaza” to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Anna Wintour nienawidziła grunge’u, a Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii.

Klub Komediowy i Wydawnictwo Marginesy zapraszają na spektakl skupiony wokół książki „Ekstaza. Lata 90. Początek”. Autorka wybierze i przedstawi najważniejsze wydarzenia z popkultury z tego czasu, przywoła anegdoty i mało znane fakty, które będą inspiracją do zagrania przez komików i komiczki serii improwizowanych scen.

Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady (do marca 2020 roku) związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes. Obecnie, w autorskim cyklu podcastów „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. Pasjonatka sztuki, mody i popkultury, prowadziła w TVP2 realizowany na licencji BBC program „Bake Off” i poświęcony kulturze program „Dzieje się na żywo” w Wirtualnej Polsce. „Ekstaza. Lata 90., początek” to jej pierwsza książka. Aczkolwiek lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek.

| fot. Jacek Poremba

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej..
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.