fbpx
Biznes

Klancyk: Non-Fiction z Północy feat. Ilona Wiśniewska

„NON-FICTION” to cykl spektakli, w których siedmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen posłużą im nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja.

W listopadzie naszym gościem będzie Ilona Wiśniewska – polonistka, fotografka i reportażystka. Autorka książek „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” oraz „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”. Laureatka nagród Złota Sowa, MediaTor w kategorii ObserwaTOR. Ilona na co dzień mieszka w północnej Norwegii. Zbliżająca się ciemność, mróz, zawieruchy – dla autorki to codzienność. Zainspirowani jej opowieściami o Północy, spróbujemy oswoić nadchodzącą zimę.

Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.
–  Mariusz Szczygieł

Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.
– Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”

Bilety: 35/25 zł

Bilety na spektakl można kupić: