fbpx
Biznes

Klancyk: Non-fiction feat. Dionisos Sturis

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem najbliższego spektaklu będzie Dionisos Sturis. Fragmenty jego książek i reportaży zainspirują serię improwizowanych scen.

Dionisos Sturis, urodzony w 1983 roku w Grecji, wychowany w Polsce. Dziennikarz i pisarz. Współpracował z TOK FM, „Gazetą Wyborczą”, „Dużym Formatem” i „Polityką”. Autor licznych reportaży prasowych i radiowych oraz książek reporterskich: Grecja. Gorzkie pomarańcze, Gdziekolwiek mnie rzucisz…, Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji. Jest współautorem (razem z Ewą Winnicką) książki Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey oraz audioserialu Głosy. Co słyszał morderca. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. Mieszka w Brukseli.

„NON-FICTION” to cykl spektakli stworzony wspólnie przez Klancyk i InstytutR, w których ośmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Rzeczywistością. Za inspiracje do improwizowanych scen służą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja.

Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Katarzyna Surmiak-Domańska, Magdalena Grzebałkowska czy Mirosław Wlekły.

„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.”
/Mariusz Szczygieł/

Bilety: 35/25 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić: