fbpx
Biznes

KLANCYK woła na puszczy | Greenpeace

Społeczeństwo, internet, ekologia, my, Wy, oni i inni. Może na co dzień nie dajemy tego po sobie poznać, ale jesteśmy ciekawi świata, a jednocześnie świat nas martwi. W informacyjnym szumie niewiele też rozumiemy, więc postanowiliśmy zaprosić na spektakl ludzi, którzy opowiedzą nam coś mądrego. Tak powstał cykl „Klancyk w sprawie”, w którym chcemy spotykać się z ekspertami organizacji pozarządowych, którzy opowiedzą nam o tym, czym się zajmują, o co walczą i na co my wszyscy powinniśmy zwracać baczniejszą uwagę. Po ich krótkich wystąpieniach zobaczycie serię scen, w których jakoś od tych faktów się odbijemy i pognamy w stronę przerysowania, groteski, bzdury i wyobraźni. Powstanie świat wykrzywiony, ale taki, w którym też zmaga się z problemami, o których opowiadali eksperci.

 

Gościem najbliższego spektaklu Klancyka będzie Greenpeace Polska. Organizacja, która na całym świecie dba o to, żeby człowiek nie zniszczył natury. W naszym kraju ich najważniejszą misją jest ochrona Puszczy Białowieskiej i tej walce poświęcone będzie nasze spotkanie.

 

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające na żywo, bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy.

Greenpeace to niezależna międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Koncentrujemy się na najbardziej istotnych, zarówno globalnych jak i lokalnych, zagrożeniach dla środowiska. Ogromną część naszej działalności opieramy na pracy wolontariuszy i wolontariuszek, którzy współtworzą Greenpeace.

 

☞ Scena na Placu Zabaw nad Wisłą. Wstęp wolny.