Klancyk gra Non-fiction feat. Karolina Sulej

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem najbliższego spektaklu będzie Karolina Sulej – dziennikarka, reporterka, redaktorka „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra”, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Autorka zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku – Modni. Od Arkadiusa do Zienia (2015). Wraz z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem prowadzi na YouTubie program „Barłóg literacki” o książkach i czytelnictwie. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Jest dziwna.
Inspiracją do spektaklu będą fragmenty jej najnowszej książki „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”.
„NON-FICTION” to cykl spektakli stworzony wspólnie przez Klancyk i InstytutR, w których ośmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Rzeczywistością. Za inspiracje do improwizowanych scen służą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja.
Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Katarzyna Surmiak-Domańska, Magdalena Grzebałkowska czy Mirosław Wlekły.
„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.”
/Mariusz Szczygieł/
„Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.”
/Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”/
☞ Bilety: 35 zł/25 zł
Bilety na spektakl można kupić:
- online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP BILET
- w kasie Klubu – w dni otwarcia kasy biletowej od godziny 18 do końca spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)