fbpx
Biznes

Klancyk gra Non-Fiction: Dionisios Sturis

Kalimera! Dionisios Sturis po raz drugi zabiera nas do Grecji w spektaklu „Non-Fiction” – zderzeniu reporterskich opowieści z improwizowaną komedią i poczuciem humoru Klancyka. Usłyszymy fragmenty najnowszych książek naszego gościa: reportażu „Zachód Słońca nad Santorini” i kulinarnej „Kalimery”. Wspólnie sprawdzimy dokąd poniesie nas wyobraźnia zainspirowana tak odrębnymi obliczami współczesnej Grecji – tej pełnej uprzedzeń i strachów przed „obcym” i tej pachnącej ziołami, w której najlepsze rzeczy dzieją się przy wspólnym stole.

Dionisios Sturis jest nagradzanym dziennikarzem, pisarzem, podcasterem. Przez wiele lat pracował w radiu TOK FM. Współpracował jako reporter z „Dużym Formatem” i „Polityką”. Jego najnowsza książka reporterska „Zachód Słońca nad Santorini. Ciemniejsza strona Grecji” to intymna, bolesna, a zarazem uniwersalna historię o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, i o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle – mieć pochodzenie. „Kalimera. Grecka kuchnia radości” to nietypowa książka kucharska, w której przewodnik po krainie smaków i zapachów zmienia się w opowieść o rodzinie i miłości do gotowania.

Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.
– Mariusz Szczygieł

Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.
– Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”

Bilety: 40/30 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 14 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.