Klancyk gra najlepsze z non-ficition 2018 feat. Julianna Jonek-Springer

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań. Zagraliśmy w tym roku wiele spektakli z gościnnym udziałem najlepszych polskich reporterek i reporterów, ale pamiętajmy, że za każdą z tych świetnych książek stoją czujni i surowi redaktorzy i redaktorki. Czas by wyszli z cienia! Naszym gościem będzie Julianna Jonek-Springer, redaktorka naczelna wydawnictwa Dowody na istnienie. Fragmenty wybranych przez nią najlepszych reporterskich tekstów tego roku zainspirują serię improwizowanych scen.
„NON-FICTION” to cykl spektakli stworzony wspólnie przez Klancyk i Instytut Reportażu, w których ośmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen posłużą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty najlepszych polskich reportażystów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Katarzyna Surmiak-Domańska czy Ewa Winnicka.
Bilety: 35/25 zł
Bilety na spektakl można kupić:
- online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP BILET
- w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)