fbpx
Biznes

Kino mówi: Klancyk i Błażej Hrapkowicz

Uwielbiamy dobre kino, ale nie bardzo się na nim znamy. Do tego mamy tak różny gust, że nigdy nie udało nam się obejrzeć niczego wspólnie. Dlatego zaprosiliśmy gościa, który będzie naszym przewodnikiem po świecie filmu. Błażej Hrapkowicz opowie o swoich filmowych inspiracjach, a my przerobimy je na improwizowany spektakl komediowy.

Błażej Hrapkowicz to prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer. Gospodarz programu „Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi audycję „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Dyrektor programowy Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM. Współpracuje ze stacją Canal+ i wieloma festiwalami filmowymi. Publikował m.in. w „Kinie”, na portalach dwutygodnik.com i filmweb.pl. Współautor książek poświęconych twórczości Terry’ego Gilliama, Davida Cronenberga, Davida Lyncha i Kazimierza Kutza, a także anglojęzycznej publikacji dotyczącej kina Europy Środkowo-Wschodniej („Eastern Promises”). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bilety: 35/25 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić: