fbpx
Biznes

Karol, człowiek który został... królem! – czyli royalsowe impro

Mamy nie lada gratkę dla wszystkich fanów i fanek serialu „The Crown”! Podczas gdy Wielka Brytania żyje koronacją Karola III  – Klub Komediowy, wydawnictwo Marginesy i wydawnictwo Luna zapraszają na spotkanie, które wprowadzi nas na salony Buckingham Palace! Co będzie się działo w UK podczas trzydniowego święta z okazji intronizacji? Czy rodzina księcia Harry’ego będzie obecna na koronacji i dlaczego nie (w komplecie)? Jak bardzo zmieniła się sama ceremonia wstąpienia na tron brytyjski na przestrzeni ponad tysiąca lat? I czy o piątej podadzą herbatę? 

Tego wieczoru zainspirujemy się życiem dworskim oraz ciekawostkami i kontrowersjami wokół ceremonii koronowania Karola III. Przeczytamy wybrane fragmenty z książek poświęconych brytyjskiej rodzinie królewskiej (takich jak: „Prawdziwa królowa” Andrew Marra,  „Diana. Jej historia” Andrew Mortona czy autobiografia księcia Harry’ego pt. „Ten drugi”) i zagramy o tym serię improwizowanych, komediowych scen. A naszą gościnią specjalną będzie Wioletta Wilk-Turska, która postara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie monarchia brytyjska tak fascynuje ludzi na całym świecie. 

 

Wioletta Wilk-Turska – jej fascynacja monarchią brytyjską zaczęła się jeszcze na studiach, gdy jako młoda dziewczyna pojechała na wakacje do Wielkiej Brytanii. Kontrast pomiędzy szarą, peerelowską Polską a królewskim Londynem był ogromny. To wtedy studentka filologii angielskiej, kochająca historię, sztukę i kulturę, postanowiła, że będzie kiedyś kimś więcej niż tylko nauczycielką angielskiego. Od 2011 roku Wioletta Wilk-Turska jest jednym z głównych ekspertów polskich mediów do spraw brytyjskich oraz głównym ekspertem ds. brytyjskiej monarchii.  Autorka książek m.in. biografii pt. „Korona. Fenomen najpotężniejszej monarchii” (Wydawnictwo Luna, 2023)

 

Bilety: 45 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Obsługa widowni ma prawo odmówić wpuszczenia na salę osób spóźnionych, a także wyprosić tych widzów, których zachowanie uniemożliwia przebieg spektaklu.
3. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.