fbpx
Biznes

Improwizacje do rozmowy: Zygmunt Miłoszewski – Agnieszka Drotkiewicz

Zapraszamy na kolejny spektakl z cyklu  „Wieczór z Agnieszką” będący improwizacjami do rozmów w prowadzeniu Agnieszki Drotkiewicz.

 

Poprzednio gospodyni programu gościła Marka Bieńczyka oraz Joannę Kulig. Jej kolejnym rozmówcą będzie Zygmunt Miłoszewski. Prowadzona na żywo rozmowa posłuży jako inspiracja do spektaklu w wykonaniu improwizatorów z projektu Wycieczki osobiste. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów.

 

Zygmunt Miłoszewski urodził się w 1976 roku w Warszawie. W mieście stołecznym się wychował, tam też w 1995 roku rozpoczął pracę w mediach – od pisania sprawozdań z sal sądowych do „Super Expressu”. Potem pracował w kilku miejscach jako dziennikarz i redaktor, stając się m.in. specjalistą od podróży, piłki nożnej i biografii Jana Pawła II, aby zakończyć karierę w „Newsweeku”, z którym do dziś współpracuje jako felietonista. W 2004 roku zadebiutował literacko na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia portfela”, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Potem związał się z Wydawnictwem W.A.B., które od tamtej pory wydaje wszystkie jego książki. W 2005 roku była to powieść grozy „Domofon”, udana próba pokazania, że blok z wielkiej płyty może straszyć lepiej niż stary cmentarz. W 2006 roku ukazała się baśń dla dzieci „Góry Żmijowe”, a rok później „Uwikłanie” – pierwsza część kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim. Powieść ukazała się w Wielkiej Brytanii (2010), gdzie zebrała świetne recenzje, udowadniając, że nie tylko Skandynawowie potrafią pisać kryminały. Na spotkanie z polskim śledczym czekają też czytelnicy w Chorwacji, Rosji i Niemczech „Uwikłanie” zostało zekranizowane przez Jacka Bromskiego. Jesienią 2011 roku ukazało się „Ziarno prawdy”, nowa część przygód prokuratora Szackiego, który wyprowadził się z Warszawy do Sandomierza i tam próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego zabójstwa, starając się nie ugrzęznąć w ruchomych piaskach, jakimi są stosunki polsko-żydowskie.

 

Agnieszka Drotkiewicz – pisarka, dziennikarka i kulturoznawczyni. Nominowana do Paszportów Polityki za powieść pt. „Teraz”. Autorka i współautorka licznych zbiorów rozmów m.in. z Rochem Sulimą, Sylwią Chutnik, Dorotą Masłowską, Jakubem Żulczykiem, Ewą Kuryluk czy Michelem Houellebekiem.

 

 

*****„Spieszcie się oglądać Klub Komediowy. Kiedyś przejmą polską komedię i już nie będą mieli czasu na kameralne występy. – Rafał Madajczak, Asz:Dziennik

 

 

Bilety: 30/20 zł

 

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

 

Bilety na spektakl można kupić:

 

| Autorkami zdjęć użytych w kolażu są Antonina Samecka i Marta Miłoszewska