fbpx
Biznes

Impro na rogu świata i nieskończoności – Fiszer w Komediowym

Jako dumni zarządcy całkiem pokaźnego księgozbioru, tj. klubowej Czytelenki, wykorzystujemy każdą możliwą okazję, by się nim pochwalić. I tym razem wyciągnęliśmy z półki książkę pt. „Na rogu świata i nieskończoności Wspomnienia o Franciszku Fiszerze” (Wydawnictwo Iskry, 2010)!

Franciszek Fiszer – facecjonista, arystokrata i filozof – był legendą cyganerii i arystokracji z przełomu XIX i XX wieku!  W latach 80. XIX wieku był bywalcem najpopularniejszych wówczas warszawskich kawiarni, restauracji i kabaretów, stając się najbardziej znaną postacią śmietanki towarzyskiej, ozdobą niezliczonych balów i rautów. Styl życia Franca Fiszera nie uległ zmianie nawet po tym, jak jego rodzinna posiadłość, folwark Ławy, został zlicytowany za długi. Wciąż chętnie goszczono go w Udziałowej, Ziemiańskiej, Astorii, u Wróbla czy Bliklego – był w końcu chodzącą reklamą lokali.

Fiszer przyjaźnił się z większością polskich pisarzy, poetów, artystów i polityków. Wśród jego najbliższych przyjaciół byli m.in. Bolesław Leśmian, Stefan Żeromski, Władysław Reymont, Antoni Słonimski, Julian Tuwim, Jan Lechoń. Znany ze swojej erudycji, błyskotliwości i nieprzeciętnego poczucia humoru, Fiszer został zapamiętany dzięki licznym anegdotom, powiedzeniom i żartom stworzonym przez niego i o nim. Chociaż sam nie wydał żadnej książki, jego osoba pojawia się w niemal każdym ze wspomnień polskich artystów okresu międzywojennego. Uważa się, że był pierwowzorem postaci Pana Kleksa.

Tego wieczoru zbiór wspomnień o Francu Fiszerze i artystyczno-literackiej Warszawie, zebranych przez Romana Lotha, posłuży nam jako źródło inspiracji do zagrania serii improwizowanych scen!

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.