fbpx
Biznes

Impro do opisów przyrody, czyli „Z jednej strony widnokręgu wznosiły się niewielkie wzgórza...” | NOWOŚĆ

Pamiętacie opisy przyrody w „Nad Niemnem”, w „Chłopach” albo „Panu Tadeuszu”? Nie pamiętacie – bo wszyscy je omijaliśmy. A jak ktoś ich nie omijał, to najpewniej wylądował na polonistyce i wiedzie teraz żywot bibliotekarki albo… zakłada Klub Komediowy i kompletuje kilkuset woluminowy księgozbiór o wdzięcznej nazwie Czytelenka!

Dlatego tego wieczoru zaprosimy was na wspólną, literacko-teatralną podróż skrajem „pól malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem” aż nad „brzeg Niemna, piaszczystą ścianą wyrastający z zieloności ziemi, a koroną ciemnego boru oderznięty od błękitnego nieba”, oczywiście w promieniach słońca, które „przetaczało się na zachód i jakby rozżarzone biegiem szalonym czerwieni się kołem ogromnym i zsuwa za czarne, wysokie lasy”. A kto nie poległ na tych cytatach, już bez wątpienia powinien przyjść na nasz komediowy spektakl inspirowany motywem przyrody w polskiej literaturze. Wybrane opisy z Orzeszkowej, Mickiewicza czy Raymonta posłużą nam jako inspiracja do zagrania scen, w których przyroda oddaje atmosferę albo emocje postaci, sama stając się główną bohaterką! 

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej..
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.