fbpx
Biznes

Harold Harold

Zapraszamy na wieczór formatu Harolda, w którym zagrają instruktorzy zeSzkoła Impro i Skład Klubowy Harolda.

Harold – najbardziej szlachetny, najtrudniejszy i najbardziej teatralny format improwizowany. Dlaczego format? Bo jest ustalona struktura. Bo zaczynamy od gry, potem gramy trzy sceny, potem jest gra, potem wątki zaczynają się zaplatać, aż w trzeciej części spektaklu wszystko powinno się ze sobą związaći rozwiązać i znaleźć zakończenie.

Czy to nie brzmi znajomo, jak jakis odcinek „Modern Family” albo „30 rock”? Tak! Dokładnie tak to brzmi, bo seriale czerpią z formatu Harolda jak szalone – świadomie.

Bo to genialny w swojej prostocie format, nad którym wiele osób pracowało bardzo długo, pod przewodnictem Dela Close’a* – Charna Halpern, David Mamet i wielu innych improwizatorów, Harold bywa dziwny, czasem zmierza w metaficzną stronę, a czasem w szał i wariactwo. Harold to ładne imię – powiedzieli kiedyś i tak zostało.

Nauczyliśmy się grać ten format w miejscu, gdzie powstał, czyli w iO – klubie, szkole, teatrze w Chicago, ktory pielęgnuje i pilnuje czystej formy tego spektaklu. To nie jest prosty format, autorzy pilnują jego formy i chcą, aby podchodzić z szacunkiem do ich pracy – przestrzegając reguł, gier, znając zasady.
Jesteśmy zaszczyceni, że zgodzili się abyśmy grali ten format w Klubie Komediowym- robimy co w naszej mocy, aby Harold się udał.

„Wieczór Harolda” to okazja, aby zobaczyć czym poza żartami i szalonymi scenami może być improwizowany na żywo spektakl.
Zapraszamy miłośników komedii na żywo, pasjonatów improwizacji i tych, którzy wciąż nie wierzą, że wszystko wymyślamy na oczach publiczności. Przysięgamy – wymyślamy.