fbpx
Biznes

„HA-GA. Obrazki z życia”, czyli impro z Agatą Napiórską

Pod pseudonimem Ha-Ga kryje się Anna Gosławska-Lipińska, wieloletnia rysowniczka m.in. „Szpilek”. Przez czterdzieści lat co tydzień w tym popularnym czasopiśmie satyrycznym pojawiały się rysunki charakterystycznych ludzików z wyłupiastymi oczami, a w ich podpisie – zazwyczaj podsłuchana rozmowa lub satyra na aktualną sytuację obyczajową czy towarzyską. Choć Ha-Ga tworzyła w latach 50. i 60. XX wieku, jej dowcipy są ponadczasowe i zachwycają aktualnością. Dlaczego nie weszła do kanonu Polskiej Szkoły Ilustracji? Co sprawiło, że jej kariera nagle się urwała? 

Klub Komediowy i wydawnictwo Marginesy zapraszają na spotkanie z Agatą Napiórską, która w biografii Ha-Gi przypomina  m.in. przedwojenne czasy, kiedy rysowniczka przesiadywała przy stoliku Gombrowicza i przyjaźniła się z Tuwimem, pisze o życiu artystki w cieniu męża, sławnego grafika Eryka Lipińskiego, a także o relacjach z jej córką, Zuzanną Lipińską.

Tego wieczoru, zainspirowani fragmentami książki pt. „HA-GA. Obrazki z życia”, wybranymi i przeczytanymi przez Agatę Napiórską, komicy i komiczki z Klubu zagrają serie improwizowanych scen – w kawiarniach, na ulicy, w sklepie czy na plaży – starając się wyłuskać ze swoich bohaterów błyskotliwe zdania, rozczulające słabostki i absurdalne marzenia-mrzonki.

Agata Napiórska – dziennikarka i tłumaczka, autorka książek „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia” (Marginesy 2018), „Ha-Ga. Obrazki z życia” (Marginesy, 2023) i dwóch tomów „Jak oni pracują.” Na co dzień redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu „Zwykłe Życie”. Mieszka w Warszawie. 

Biografia Ha-Gi do kupienia m.in. na stronie internetowej Marginesów.

Bilety: 40 zł

Bilety na spektakl można kupić:

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Obsługa widowni ma prawo odmówić wpuszczenia na salę osób spóźnionych, a także wyprosić tych widzów, których zachowanie uniemożliwia przebieg spektaklu.
3. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.