fbpx
Biznes

Z człowiekiem wśród zwierząt. Fabularny przewodnik po

***** „Płakałem ze śmiechu, a razem ze mną płakał mój wewnętrzny Polak.” – Marcin Orliński

*****„Zabawny do bólu, kipiący energią, ale i chwilami pełen melancholii.” – Wiesław Kowalski (Teatr dla Wszystkich)

Bohater ósmego odcinka scenicznego poradnika Klubu Komediowego, umykając przed Katastrofą, znajduje chwilowe schronienie na dryfującej przez ocean śmieciowej wyspie. Tam musi znaleźć drogę przez kwitnący bioróżnorodnością labirynt, w którym interesy zwierzęcych i narodowych koterii niejednokrotnie przecinają się z odwiecznymi prawami natury. Gdy rosną temperatura i poziom wód, spada szansa na udany urlop. Zwłaszcza gdy jest się człowiekiem, i w dodatku Polakiem – czyli gatunkiem bardzo zagrożonym.

Recenzje

„Okazuje się, że Klub Komediowy umie w ekologię. Jak będziecie szli na ten spektakl, zabierzcie ze sobą znajomego, który nie segreguje śmieci. Może się czegoś nauczy. A jeśli nie, to przynajmniej trochę się pośmieje.”

„Zabawny do bólu, kipiący energią, ale i chwilami pełen melancholii. To spotkanie z bohaterami, których sceniczne problemy są lustrem dla naszej współczesnej rzeczywistości i tego jak chcemy się w niej odnajdywać, jak pokonywać też zagrożenia, które z różnych stron na nas czyhają, a czasami wręcz uwodzą.”

„Szymonie Roszaku (Roszak dla deklinofobów), druhu! – taką sobie pozwolę apostrofę do Szymona ułożyć – żeś utalentowany i wszechstronny, liryczny i gburowaty gdy trzeba, to już wiem. Ale rola świnki w najnowszym »Przewodniku« jednak rozsadza Twoje artystyczne résumé i – z przeproszeniem – wymiata.”