fbpx
Biznes

Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej

Historia pary absolwentów oraz ich wędrówki w poszukiwaniu etatu i lepszego jutra, którzy na skrzyżowaniu ulic Chęci i Możliwości napotykają między innym gadające jelenie, sadomasochistyczną sesję akademicką i uautentyczniacza. Ich pogoń za stabilizacją gna ich w objęcia zdarzeń dziwnych i dziwniejszych, a nawet od wnętrza snu pewnego prezesa.

„Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej” to pierwsza odsłona (można powiedzieć pilot) serialu scenicznego produkowanego przez Klub Komediowy, pełnego wierszy, skeczy i piosenek.

 

Recenzje

„»Fabularny przewodnik…« wykorzystuje ten sam patent na rozrywkę co »Pożar w burdelu« miks skeczy, scenek i piosenek. Jednak forma spektaklu jest skromniejsza, a target młodszy – studenci i niedawni absolwenci. Do nich najsilniej przemówi odyseja głównych bohaterów w poszukiwaniu pracy.”

„W »Fabularnych przewodnikach« znalazłem subtelny żart, zabawę słowną na poziomie, z radością odkrywałem echa Gałczyńskiego, Tuwima i Przybory, a także bliskiego mi Teatru Bim-Bom (Kobiela, Cybulski, Afanasjew i in.). Była w »Przewodnikach« i liryka, i dowcip, a wszystko oprawione formą teatralną najwyższej próby.”

„Subiektywnie – uważam, że spektakl był genialny. Bardzo dobre nawiązania do współczesnego podejścia młodych ludzi i ich wizji oraz czynów związanych z szukaniem pracy.”