„Ballady i romanse”… każdemu coś to mówi, każdy to kiedyś przerabiał na lekcji polskiego: Mickiewicz, Świteź, szkiełko i oko, mistrz Twardowski na kogucie. Przeczytać, zaliczyć, zapomnieć. Tymczasem Klub Komediowy zaprasza do ponownej lektury!
_______________
Projekt „Ballady i romanse 3.0” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
_______________
I tak w pierwszej kolejności namówiliśmy sześcioro autorów i autorek: Marka Bieńczyka, Jana Gondowicza, Elizę Kącką, Aleksandrę Przegalińska, Tomasza Stawiszyńskiego i Adama Leszczyńskiego — by poświęcili swój czas, wiedzę i dowcip do napisania krótkich tekstów odbijających się od poszczególnych „Ballady i romanse”. Do owych tekstów zaskoczeni improwizatorzy zagrali sześć spektakli impro, biorąc się z wieszczem za bary! Taki komediowy bryk z romantyzmu. Każde spotkanie zostało zarejestrowane i opublikowane online (nagrania audio dostępne poniżej oraz na Spotify na kanale Klub Komediowy Podcasty).
Biogramy prelegentów:
Marek Bieńczyk – polski pisarz, historyk literatury, tłumacz z języka francuskiego, eseista, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, znawca literatury polskiego romantyzmu i współczesnej humanistyki francuskiej. Pracuje jako historyk literatury w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Wykłada też w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2012 roku został laureatem Nagrody Literackiej „Nike” za zbiór esejów „Książka twarzy”.
Jan Gondowicz – polski krytyk literacki, tłumacz i wydawca. Za przekład „Ćwiczeń stylistycznych” Raymonda Queneau otrzymał Nagrodę „Literatury na Świecie” za rok 2006 w dziedzinie poezji. Nominowany do Nagrody za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego (2015) oraz do Nagrody Literackiej Gdynia (2015) w kategorii esej. W 2021 roku został laureatem Poznańskiej Nagrody Literackiej – Nagrody im. Adama Mickiewicza.
Eliza Kącka – adiunktka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikowała książki akademickie: „Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida” (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, 2012) oraz „Lektura jako spotkanie. Brzozowski – tekst – metoda” (Universitas, 2017), a także książki prozatorskie „Elizje” (Lokator, 2017), „po drugiej stronie siebie” (Lokator, 2019) oraz „Strefa zgniotu” (Lokator, 2022) . Współredaktorka antologii „Poeci i poetki przekraczają granice” (FA-art, 2011), redaktorka wyborów poezji mniej współczesnej (w tym Norwida – dla Universitasu). Członkini Zarządu Głównego TLiAM, kapituły Nagrody Literackiej GDYNIA i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Z sieci znana głównie (w swoim mniemaniu) jako autorka małych próz/nasłuchów miejskich. Recenzentka i czytelniczka literatury najnowszej.
Adam Leszczyński – historyk, publicysta i dziennikarz. Profesor w Instytucie Studiów Politycznych PAN, członek zespołu „Krytyki Politycznej”, były współpracownik „Gazety Wyborczej”. Współzałożyciel portalu OKO.press. Autor m.in. książek „Eksperymenty na biednych – Polityczny, moralny i ekonomiczny spór o to jak pomagać skutecznie” (Krytyka Polityczna, 2016). W 2020 roku ukazała się jego „Ludowa historia Polski”, za którą został nominowany do Literackiej Nagrody „Nike”.
Aleksandra Przegalińska – polska filozof, futurolog, doktor nauk humanistycznych i doktor habilitowana nauk społecznych, publicystka. Profesor Akademii Leona Koźmińskiego, od 2020 roku prorektor ds. współpracy z zagranicą. Z Dariuszem Jemielniakiem są autorami pierwszego w Polsce programu studiów poświęconych sztucznej inteligencji w obszarze zarządzania. Autorka książki „Istoty wirtualne. Jak fenomenologia zmieniała sztuczną inteligencję”.
Tomasz Stawiszyński – polski filozof, publicysta i eseista. Autor książki „Potyczki z Freudem”. „Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013) oraz dwóch zbiorów wierszy: „Nie ma takiego imienia” (1999) i „Rzecz ciemna” (2002). W 2021 roku ukazały się jego dwie książki: „Co robić przed końcem świata” oraz „Ucieczka od bezradności”, natomiast w 2022 – „Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii”, a na dwa tygodnie przed tym spotkaniem – „Reguły na czas chaosu”.
Obsada spektakli improwizowanych (wymiennie): Paweł Banaszczyk, Kinga Kosik-Burzyńska, Mateusz Lewandowski, Bartłomiej Magdziarz, Maciej Nawrocki, Weronika Nockowska, Karolina Norkiewicz, Karolina Pańczyk, Marcin Pawlina, Mateusz Płocha, Marta Podobas, Hubert Skrzyński, Michał Sufin
_______________
Do projektu zaprosiliśmy także autorów/autorki tekstów, kompozytorów i wokalistów/wokalistki, którzy – w oparciu o wybrane utwory Mickiewicza z cyklu „Ballady i romanse” oraz eseje zaproszonych gości – mieli za zadanie skomponować nowe ballady, osadzone w ludyczności i problematyce współczesności. Tak powstało 12 utworów muzycznych, które można odsłuchać poniżej:
„Świtezianki”, słowa: Marek Bieńczyk, muzyka: Noam Zylberberg, wokal: Anna Iwanek
„Zbrodnia przy Postępu”, słowa: Michał Sufin, muzyka: Noam Zylberberg, wokal: Maciej Nawrocki
„Morskie Oko”, słowa: Jan Gondowicz, muzyka: Karol Strzemieczny, wokal: Weronika Nockowska
„Balatonianka”, słowa: Paweł Sołtys, muzyka: Paweł Sołtys, wokal: Paweł Sołtys, Anna Iwanek
„Żywot grzesznicy wielce sprośny. Ballada dziadowska”, słowa: Eliza Kącka, muzyka: Paweł Szamburski, wokal: Katarzyna Kołeczek
„Starzec”, słowa: Grzegorz Uzdański, muzyka: Paweł Szamburski, wokal: Magda Smalara
„Marta”, słowa: Karolina Norkiewicz, muzyka: Radek Łukasiewicz, wokal: Marta Podobas
„To lubię”, słowa: Marcin Orliński, muzyka: Radek Łukasiewicz, wokal: Grzegorz Kwiecień
Rakieta is putting together an English stand-up and variety open-mic hosted by the very Canadian Ariel Bialski!
Come join the night of entertainment and laughter full of stand-ups, improvisers and special ...
Rakieta is putting together an English stand-up and variety open-mic hosted by the very Canadian Ariel Bialski!
Come join the night of entertainment and laughter full of stand-ups, improvisers and special guests! You might have found your new favorite night out.Tickets:
20 PLNTickets available:
online – press the orange button [KUP]
at the box office – one and a half hour before the start of the show, on the days we play shows
RULES OF PARTICIPATIONThe audience service has the right to refuse to admit latecomers to the auditorium, and to ask to leave those spectators whose behavior makes it impossible for the performance to proceed.
Komnata przyjemności, czyli Potter dla dorosłych | NOWOŚĆ
Drogi [tu należy podstawić własne imię]!
Mamy przyjemność poinformować, że zostałeś/-aś przyjęty/-a do Szkoły Magii i Czarodziejstwa dla Dorosłych.
Dołączamy listę niezbędnych książek ...
Drogi [tu należy podstawić własne imię]!
Mamy przyjemność poinformować, że zostałeś/-aś przyjęty/-a do Szkoły Magii i Czarodziejstwa dla Dorosłych.
Dołączamy listę niezbędnych książek i wyposażenia:* „Mapa Huncwotów – poradnik dla zakochanych stalkerów”
* „Zróbmy sobie przerwę... – czyli standardowa księga zaklęć niewybaczalnych dla par”
* „Życie intymne przy Privet Drive”
* codzienna tiara przypału
* zestaw szat zimowych i para rękawic ochronnych (do zostawienia w szatni u miejscowego skrzata. Po spektaklu rzeczy cudownie zamienią się w komplet szat wyjściowych).A zatem: Czy są tu jacyś Potteromaniacy? Bo mamy dla was nie lada gratkę (tudzież: czekoladową żabę)! Zapraszamy na spektakl inspirowany powieściami o młodych czarodziejach – ale w wydaniu dla dorosłych! Alternatywna, komediowa i improwizowana wersja Hogwartu dla 30-latków! Jakie wspomnienia zostawilibyśmy w myślodsiewni? W co zmieniłby się nasz pokój życzeń? Kogo z naszego otoczenia wtrącilibyśmy do Azkabanu? Tego wieczoru poznamy też zasady quit-icha (czyli w jakim stylu wygrać rozstanie w związku) i zagramy w grę: fuck – marry – avada kedavra (wybierając spośród: Syriusza, Snape'a i Hagrida!).Oczekujemy twojej sowy na spektaklu w Klubie Komediowym. Można zabrać dowolną liczbę przyjaciół.Bilety: 50 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk KUP
stacjonarnie – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży nie została wyczerpana)
„Bezdzietne lambadziary” z wyboru? – impro z Justyną Dżbik-Kluge
„Myślisz tylko o sobie!”, „Jeszcze ci się zmieni!”, „Kto ci poda na starość szklankę wody?”… Oto statystycznie najczęstsze trzy pytania zadawane bezdzietnym singielkom podczas spotkań ...
„Myślisz tylko o sobie!”, „Jeszcze ci się zmieni!”, „Kto ci poda na starość szklankę wody?”... Oto statystycznie najczęstsze trzy pytania zadawane bezdzietnym singielkom podczas spotkań z rodziną czy (zazwyczaj dzietnymi) znajomymi. Oczywiście bez presji, bez oceniania, bez aluzji... Oczywiście.Zapraszamy na spektakl inspirowany nowo wydanym reportażem Justyny Dżbik-Kluge. „Bezdzietne z wyboru” (W.A.B., 2023) to rozmowy z kobietami o tym, dlaczego nie chcą mieć dzieci. To refleksje osób ze świata nauki – psycholożki, demografki, ginekologa – na temat niemacierzyństwa. Autorka wybierze i przeczyta fragmenty książki, a komicy i komiczki zagrają serię improwizowanych scen komentujących, starając się pograć stereotypami o dzieciach, rodzicach i „nie-rodzicach”. Chwilami będzie zabawnie, chwilami refleksyjnie. I chociaż nie unikniemy pytań, których nie należy zadawać przy wigilijnym stole „bezdzietnym lambadziarom” – jak niektóre z dystansem mówią o sobie – to postaramy się rozbroić ten granat społecznych oczekiwań i wyrzutów sumienia. Może nawet podpowiemy ze sceny jakąś ciętą ripostę w sam raz na świąteczną zagajkę wujasa.Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Zajmuje się tematyką społeczno-kulturalną. Jest autorką reportaży „Bezdzietne z wyboru” (W.A.B. 2023), „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek” (W.A.B., 2021), „Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic” (Znak, 2023) oraz książki „Jacy byli? Jacy jesteśmy? Opowieść o pamięci, miłości, wartościach i rodzinie”, która jest efektem współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego przy projekcie „Korzenie pamięci” (W.A.B., 2023). Wspólnie z ratownikiem medycznym Jarosławem Sowizdraniukiem napisała książkę dla dzieci „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków” (Kropka, 2022) oraz reportaż „Ratownik. Nie jestem bogiem” (Marginesy, 2023).Bilety: 50 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk KUP
stacjonarnie – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży nie została wyczerpana)
Komnata przyjemności, czyli Potter dla dorosłych | NOWOŚĆ
Drogi [tu należy podstawić własne imię]!
Mamy przyjemność poinformować, że zostałeś/-aś przyjęty/-a do Szkoły Magii i Czarodziejstwa dla Dorosłych.
Dołączamy listę niezbędnych książek ...
Drogi [tu należy podstawić własne imię]!
Mamy przyjemność poinformować, że zostałeś/-aś przyjęty/-a do Szkoły Magii i Czarodziejstwa dla Dorosłych.
Dołączamy listę niezbędnych książek i wyposażenia:* „Mapa Huncwotów – poradnik dla zakochanych stalkerów”
* „Zróbmy sobie przerwę... – czyli standardowa księga zaklęć niewybaczalnych dla par”
* „Życie intymne przy Privet Drive”
* codzienna tiara przypału
* zestaw szat zimowych i para rękawic ochronnych (do zostawienia w szatni u miejscowego skrzata. Po spektaklu rzeczy cudownie zamienią się w komplet szat wyjściowych).A zatem: Czy są tu jacyś Potteromaniacy? Bo mamy dla was nie lada gratkę (tudzież: czekoladową żabę)! Zapraszamy na spektakl inspirowany powieściami o młodych czarodziejach – ale w wydaniu dla dorosłych! Alternatywna, komediowa i improwizowana wersja Hogwartu dla 30-latków! Jakie wspomnienia zostawilibyśmy w myślodsiewni? W co zmieniłby się nasz pokój życzeń? Kogo z naszego otoczenia wtrącilibyśmy do Azkabanu? Tego wieczoru poznamy też zasady quit-icha (czyli w jakim stylu wygrać rozstanie w związku) i zagramy w grę: fuck – marry – avada kedavra (wybierając spośród: Syriusza, Snape'a i Hagrida!).Oczekujemy twojej sowy na spektaklu w Klubie Komediowym. Można zabrać dowolną liczbę przyjaciół.Bilety: 50 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk KUP
stacjonarnie – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży nie została wyczerpana)
Stand-Up Comedy & Burlesque: The Extravagant Show in English at Rakieta
The Comedy Hole present a spectacular monthly rendez-vous: The Extravagant Stand-Up Comedy & Burlesque SHOW in English! Roll up, roll up as a show of Stand-Up Comedy & Burlesque is coming to town. A scintillating ...
The Comedy Hole present a spectacular monthly rendez-vous: The Extravagant Stand-Up Comedy & Burlesque SHOW in English! Roll up, roll up as a show of Stand-Up Comedy & Burlesque is coming to town. A scintillating night out of sparkling entertainment! A night of laughter, outrageous Stand-Up Comedy, mystery and glamour! Join us for the good old-fashioned night out as we bring you the ultimate variety show, blending comedy, music and stylish burlesque to light up all your senses. With international entertainers and professional acts, the show is an extravaganza of glitz and glamour! Expect fun, feathers, fabulous costumes It’s the perfect night for everyone.Expect the unexpected! It’s cocktails and show o’clock!Hosted by Beatrice RossanoDoors 7:30 PMTickets:Early Bird: 40 PLN (first 10 tickets)
Regular online sell: 60 PLN
Door ticket: 65 PLNTickets available:
online – press the orange button [KUP]
at the box office – one and a half hour before the start of the show, on the days we play shows
Kto raz usłyszał zdanie „Kochanie, musimy porozmawiać”, ten wie, że nie wróży ono nic dobrego. Pod przykrywką „otwartej komunikacji w związku” zostanie ci za chwilę wytknięte, że dwa ...
Kto raz usłyszał zdanie „Kochanie, musimy porozmawiać”, ten wie, że nie wróży ono nic dobrego. Pod przykrywką „otwartej komunikacji w związku” zostanie ci za chwilę wytknięte, że dwa tygodnie temu, podczas wesela kuzynki, twoje zachowanie było bardzo niestosowne (a ty nie pamiętasz już nawet, że było jakieś wesele). Jeśli twoja przewina jest mniejsza, to zarzut może dotyczyć tego, że za mało dokładasz się do czynszu, zostawiasz w zlewie mokry zmywak (podczas gdy zmycie naczyń zostaje niezauważone!) albo musisz sobie zoperować przegrodę, bo zbyt głośno chrapiesz. Jeśli nie masz tyle szczęścia, to zdanie „Kochanie, musimy porozmawiać” może prowadzić ku... rozstaniu. Szansa, że to partner/ka ma coś na sumieniu i zbiera się, żeby to wyznać, wynosi 1:100 000. Także wiedz, że coś jest na rzeczy. I że to twoja wina.
Zapraszamy na komediowy spektakl improwizowany, inspirowany relacjami, związkami i wydarzeniami, które bezpośrednio poprzedzają złowieszcze zdanie „Kochanie, musimy porozmawiać”, a także tym, co następuje, gdy już ono padnie.
Bilety: 55 zł
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w klubie Rakieta, górny pokład (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
Bardzo szybkie i bardzo głupie skojarzenia. Ludzie udający przedmioty. Przedmioty udające inne przedmioty. Dwie osoby udające jedną, która ma dwie głowy. Sceny rymowane. Sceny z samymi pytaniami. ...
Bardzo szybkie i bardzo głupie skojarzenia. Ludzie udający przedmioty. Przedmioty udające inne przedmioty. Dwie osoby udające jedną, która ma dwie głowy. Sceny rymowane. Sceny z samymi pytaniami. Bardzo dziwna randka w ciemno. Eksplozja bzdury. Implozja rozsądku. Fajerwerki (głupich) pomysłów. Czysta zabawa improwizacją. W innych naszych spektaklach można liczyć na ciekawą psychologię czy spójną fabułę. Tu nie.Bilety:
55/45 złBILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
O ile główny bohater sztuki pt. „Moja żona odeszła z naszą terapeutką” w dobrym stylu i z iście europejską ogładą dał radę rozstać się ze swoją eks-małżonką (pieczętując rozstanie ...
O ile główny bohater sztuki pt. „Moja żona odeszła z naszą terapeutką” w dobrym stylu i z iście europejską ogładą dał radę rozstać się ze swoją eks-małżonką (pieczętując rozstanie koleżeńskim zakładem: Kto pierwszy coś poczuje przy rozstaniu, przegrywa), o tyle porzucenie przez terapeutkę traktuje raczej osobiście. Czy po przeprowadzce do ponownie kawalerskiego mieszkania nasz bohater stanie na nogi, czy raczej szybko wskoczy w kolejne rozczarowanko? Zapewne pomogą mu w tym Empatodeweloper, Ciotka Ambiwalenta, re-dekoratorzy wnętrz emocjonalnych oraz Ninsa Serotonina – roztrzepana recepcjonistka w ośrodku „Radosna Synapsa”.Klub Komediowy zaprasza na spektakl o rozstaniach, zdradach, awanturach, inbach, milczących wieczorach i krzykliwych porankach, który – mamy nadzieje – napawa optymizmem, a przynajmniej przerażeniem. „Moja żona odeszła z naszą terapeutką” to przedstawienie idealne na pokowidowe tąpnięcie towarzyskie. Komedia rozwodowo-muzyczna. A dla niektórych – płonny poradnik sceniczny, jak zakończyć wieloletni związek i nic przy tym nie poczuć.tekst: Michał Sufin
reżyseria: Michał Sufin
muzyka: Radek Łukasiewicz
scenografia: Michał Jońca
choreografia: Weronika Pelczyńska
reżyseria świateł: Filip Kabulski
kostiumy: Kornelia Dzikowska
rekwizyty: Zuzanna Białecka
inspicjent: Maciej Pachota
realizacja dźwięku: Paweł Parzuchowskiobsada: Mateusz Lewandowski, Monika Pikuła, Małgorzata Mikołajczak, Bartosz Szpak, Joanna Halinowska / Wiktoria WolańskaSpektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska[gallery size="full" ids="43287,43289,43290"]Bilety: 65 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP BILET
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
„Last Christmas I gave you my heart” – impro do świątecznych teledysków | NOWOŚĆ
„All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey, „Last Christmas” zespołu Wham!, a może „Z kopyta kulig rwie” Skaldów – co ostatnio najczęściej sobie nucicie? Świąteczne hity rozbrzmiewają ...
„All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey, „Last Christmas” zespołu Wham!, a może „Z kopyta kulig rwie” Skaldów – co ostatnio najczęściej sobie nucicie? Świąteczne hity rozbrzmiewają w radiu, w centrach handlowych, a potem (chcemy tego, czy nie) w naszych głowach. A przecież te piosenki mają swoje teledyski...Zapraszamy na komediowy spektakl zainspirowany świąteczną YouTube playlistą. Zaimprowizujemy do fragmentów wybranych przez was teledysków: „Driving Home For Christmas” Chrisa Rea, do reklamy Coca-Coli, a nawet do kolędy (tylko czy kolędy mają swoje wideoklipy!?...). A jak nas totalnie porwie szaleństwo, to nawet sobie pośpiewamy! A co! W końcu coraz bliżej święta!Bilety: 60 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w klubie Rakieta, górny pokład (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
„Czyli jesteś już wolna...” – i inne small talki nad trumną | NOWOŚĆ
Gdy główna bohaterka sztuki pt. „Czyli jesteś już wolna.. – i inne small talki nad trumną” otrzymuje zaproszenie na ceremonię pogrzebową swojej dalekiej ciotki, obsesja dziewczyny na punkcie ...
Gdy główna bohaterka sztuki pt. „Czyli jesteś już wolna.. – i inne small talki nad trumną” otrzymuje zaproszenie na ceremonię pogrzebową swojej dalekiej ciotki, obsesja dziewczyny na punkcie kontroli przybiera formę ostateczną: Śmierci nie sposób przewidzieć – za to można się do niej przygotować! Odwiedziny na cmentarzu – początkowo w celach czysto dydaktycznych – zaczynają jednak obfitować w spotkania natury towarzysko-eschatologicznej. A kiedy na drodze bohaterki staje przedstawiciel pokolenia Z (który – w myśl zasady, że 9/10 wypadków wydarza się w domu – zmarł, potknąwszy się o kota), nasza bohaterka stanie przed wyborem ostatecznym.Klub Komediowy zaprasza na spektakl, który zapewne nie odpowie na żadne DUŻE pytanie: Co jest po śmierci, jeśli jest? Za to podpowie widzom, jak wygodnie ułożyć się nie tylko w trumnie, ale i z sąsiadami z alejki cmentarnej, zaprezentuje najnowszy model smartfona: DIE-phone, a także przypomni hit zespołu wszech czasów: Zombie z Kombi! „„Czyli jesteś już wolna... – i inne small talki nad trumną” to przedstawienie, w którym śmierć flirtuje z komedią, a wspomnienia o zmarłych przeplatają się z planami na piątkowy wieczór.tekst: Mateusz Lewandowski, Bartłomiej Magdziarz, Karolina Norkiewicz, Michał Sufin
reżyseria: Michał Sufin
muzyka: Paweł Szamburski; piosenka „Bioniczna głowa” – Jerzy Rogiewicz
scenografia: Michał Jońca
kostiumy i rekwizyty: Zuzanna Białecka
inspicjent: Maciej Pachota
realizacja dźwięku: Paweł Parzuchowskiobsada: Joanna Halinowska, Mateusz Lewandowski, Bartłomiej Magdziarz, Wojciech Wachuda, Kaja Walden, Wiktoria WolańskaBilety: 65 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP BILET
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
Ciekawość, otwartość, desperacja – nieważne z jakich powodów lądujemy na Tinderze. Ważne, jak się na nim zaprezentujemy…
KROK 1 – ZDJĘCIE: Najpierw próbujesz zrobić sobie szałowe selfie ...
Ciekawość, otwartość, desperacja – nieważne z jakich powodów lądujemy na Tinderze. Ważne, jak się na nim zaprezentujemy…KROK 1 – ZDJĘCIE: Najpierw próbujesz zrobić sobie szałowe selfie z dzióbkiem, ale z odległości ramienia wciąż widać wszystkie niedoskonałości Twojej cery. W zakłopotaniu prosisz kumpelę, aby zrobiła Ci szybką sesję na tle ściany w przedpokoju… wygląda to dość biednie, więc zaciągasz z albumu na fejsie kilka fot z zeszłorocznych wakacji spędzonych w Palma de la Mallorca: plaża, słońce, i wciągnięty nienaturalnie brzuch. Innymi słowy: klasyk.KROK 2 – OPIS: W swojej naiwności zaczynasz pisać… prawdę. Imię, jakie studia, hobby. A prawda jest taka, że NIKOGO TO NIE INTERESUJE. Ważne jest jedynie zdjęcie. Przez chwilę jeszcze tragicznie próbujesz żartów słownych („Co powiesz na ons? Yes yes yees yeees YEEEES”), i przez krótką sekundę wydajesz się sobie nawet zabawny. Najwyraźniej odcina Ci tlen, bo klikasz: publikuj…I właśnie tego wieczora – z pomocą widowni – wyciągniemy te tinderowe kwiatki i przypniemy je do kożucha zawiedzionych nadziei: na seks, na miłość, czy czego tam kto szuka na Tinderze. Będzie to nasz punkt wyjścia do zagrania improwizowanego spektaklu, inspirowanego jednym z najpopularniejszych portali randkowych, z którego oczywiście „nikt z nas nie korzysta”… Taaa… Zapraszamy zatem na nocny rajd przez najgorzej skomponowane profile na Tinderze – bez względu na wiek, płeć czy lokalizację. Za kierownicą: tinderowy Kupido. Skręci w prawo albo w lewo. Innej opcji nie ma.Bilety: 60 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w klubie Rakieta, górny pokład (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
Witajcie na Toxic island! Bohaterowie randkowego reality show Klubu Komediowego – kilkoro zdesperowanych mężczyzn i gotowych na wszystko kobiet – spędzą ze sobą parę tygodni w willi położonej ...
Witajcie na Toxic island! Bohaterowie randkowego reality show Klubu Komediowego – kilkoro zdesperowanych mężczyzn i gotowych na wszystko kobiet – spędzą ze sobą parę tygodni w willi położonej pod słońcem polskiej Andaluzji (czyli gdzieś między Sosnowcem a Radomiem), na wyspie emocjonalnej toksyny! Cel: znaleźć drugą połówkę lub nawiązać przyjaźń na lata. W teorii. W praktyce spodziewajcie się romansów, plotek, odbijanych, zbijanych, przeparowań i wszelkich najbardziej toksycznych konfiguracji! W programie nie zabraknie też gości z zewnątrz: nadopiekuńczych matek, złośliwych terapeutów i duchów eks. A jeśli ktokolwiek dotrze do finału, stanie przed trudnym wyborem: (nieodwzajemniona) miłość albo pieniądze (które w związku z galopującą inflacją i tak z dnia na dzień stracą na wartości).Miłośników „Ślubu od pierwszego wejrzenia”, „Hotelu Paradise” czy „Love Island” zapraszamy na komediową, improwizowaną odsłonę miłosnych przygód! Toxic island to nie wyspa – to stan umysłu.Bilety: 55 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
O ile główny bohater sztuki pt. „Moja żona odeszła z naszą terapeutką” w dobrym stylu i z iście europejską ogładą dał radę rozstać się ze swoją eks-małżonką (pieczętując rozstanie ...
O ile główny bohater sztuki pt. „Moja żona odeszła z naszą terapeutką” w dobrym stylu i z iście europejską ogładą dał radę rozstać się ze swoją eks-małżonką (pieczętując rozstanie koleżeńskim zakładem: Kto pierwszy coś poczuje przy rozstaniu, przegrywa), o tyle porzucenie przez terapeutkę traktuje raczej osobiście. Czy po przeprowadzce do ponownie kawalerskiego mieszkania nasz bohater stanie na nogi, czy raczej szybko wskoczy w kolejne rozczarowanko? Zapewne pomogą mu w tym Empatodeweloper, Ciotka Ambiwalenta, re-dekoratorzy wnętrz emocjonalnych oraz Ninsa Serotonina – roztrzepana recepcjonistka w ośrodku „Radosna Synapsa”.Klub Komediowy zaprasza na spektakl o rozstaniach, zdradach, awanturach, inbach, milczących wieczorach i krzykliwych porankach, który – mamy nadzieje – napawa optymizmem, a przynajmniej przerażeniem. „Moja żona odeszła z naszą terapeutką” to przedstawienie idealne na pokowidowe tąpnięcie towarzyskie. Komedia rozwodowo-muzyczna. A dla niektórych – płonny poradnik sceniczny, jak zakończyć wieloletni związek i nic przy tym nie poczuć.tekst: Michał Sufin
reżyseria: Michał Sufin
muzyka: Radek Łukasiewicz
scenografia: Michał Jońca
choreografia: Weronika Pelczyńska
reżyseria świateł: Filip Kabulski
kostiumy: Kornelia Dzikowska
rekwizyty: Zuzanna Białecka
inspicjent: Maciej Pachota
realizacja dźwięku: Paweł Parzuchowskiobsada: Mateusz Lewandowski, Monika Pikuła, Małgorzata Mikołajczak, Bartosz Szpak, Joanna Halinowska / Wiktoria WolańskaSpektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska[gallery size="full" ids="43287,43289,43290"]Bilety: 65 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP BILET
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
Zapraszamy na wieczór, w którym na scenie Klubu Komediowego będziemy my – komicy i improwizatorzy – jednak w nowej, niecodziennej dla nas roli: samozwańczych, jednorazowych stand-uperów. Smutni ...
Zapraszamy na wieczór, w którym na scenie Klubu Komediowego będziemy my – komicy i improwizatorzy – jednak w nowej, niecodziennej dla nas roli: samozwańczych, jednorazowych stand-uperów. Smutni debiutanci. Niewystarczająco znani, by jechać w ogólnopolską trasę, za mało lubiani i ze zbyt małych rodzin, by zapełnić sale w miejskich domach kultury.My i nasze historie, monologi, materiał, żarty, anegdoty – innymi słowy jakaś forma werbalnej ekspresji typu work-in-progress, zaprojektowana na wzbudzenie śmiechu publiczności. Taki nasz piwniczny Hyde Park. No i bilety są tańsze niż piwo na barze...Bilety: 10 złBilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w klubie Rakieta, górny pokład (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
Rakieta is putting together an English stand-up and variety open-mic hosted by the very Canadian Ariel Bialski!
Come join the night of entertainment and laughter full of stand-ups, improvisers and special ...
Rakieta is putting together an English stand-up and variety open-mic hosted by the very Canadian Ariel Bialski!
Come join the night of entertainment and laughter full of stand-ups, improvisers and special guests! You might have found your new favorite night out.Tickets:
20 PLNTickets available:
online – press the orange button [KUP]
at the box office – one and a half hour before the start of the show, on the days we play shows
RULES OF PARTICIPATIONThe audience service has the right to refuse to admit latecomers to the auditorium, and to ask to leave those spectators whose behavior makes it impossible for the performance to proceed.