Pod sennym szerszeniem – wegehorror muzyczny

„Pod sennym szerszeniem” to połączenie eko-horroru, kina gore i musicalu, którego fabuła dotyczy serii tajemniczych zaginięć w agroturystycznej leśniczówce mieszczącym się w dawnej leśniczówce łowieckiej.

Co się stanie, gdy piątka miejskich egoistów trafi na wakacje do byłej osady myśliwskiej. Jak wobec dziwacznie zachowującej się pogody zachowają się absurdalnie sklecone postaci: Maksymiliana Oreiro – seksownego informatyka, Agaty Krzewskiej – przyszłej CEO, profesora Szychty-Fiszkę (przez „ę”) – merkantologa, który wie, że od dawna ważniejsze od KNOW HOW jest KNOW HOW MUCH?

Szalona, slapstikowo przerażająca zabawa gatunkowa Klubu Komediowego tym razem dotyka najbardziej aktualnych napięć społecznych – a kwestie ekologii i leśnictwa przecinają się z kwestiami egoizmu i zaniechania. Formuła kryminału z gatunku whodunit (z klimatu „Dziesięciu Murzynków” Agaty Christie czy Kolombo) w połączeniu z założeniem o braku jasnej odpowiedzi, jaka zbrodnia została popełniona, jest scenicznym sposobem skorzystania z napięć wynikających z relacji między tym, co miejskie, a tym, co przyrodnicze. Spektakl ten jest zatem zabawą z formą kryminału zbitego z absurdalnymi postaciami i szalonym założeniem. Nie mniej niedorzeczna okaże się odpowiedź na pytanie: kto jest winny? A wszystko to w tonacji rodem z najdziwniejszych kreskówek i z elektronicznym brzmieniem kompozycji Radka Łukasiewicza.

 • scenariusz i teksty piosenek: Michał Sufin
 • reżyseria: Aneta Groszyńska i Michał Sufin
 • muzyka: Radek Łukasiewicz (Pustki, Bisz/Radex)
 • scenografia: Michał Jońca
 • obsada:
  Hanna Konarowska – Zuzanna Podściulska, aktorka zbyt dramatyczna
  Angelika Kurowska – Sylwia Rerum, lajfstajlerka fauny i flory
  Weronika Nockowska – Agata Krzewska, szatyna z Szczuczyna, przyszła CEO
  Grzegorz Kwiecień – Persefal Kortland, wysłannik wydziału leśnej indagacji
  Mateusz Lewandowski – prof. Szychta-Fiszkę, merkantolog porównawczy
  Kacper Matula – Maks Oreiro, najseksowniejszy informatyk na rynku, geniusz programowania
  Bartosz Młynarski – Adam, szalony grzybiarz

Partnerem wydarzenia jest RISK made in Warsaw.

Patronem medialnym spektaklu jest radio Chilli Zet.

Recenzje