Wieczór krótkich gier – 07-08-2017 20:00

Klub Komediowy i Prochownia Żoliborz zapraszają na Wieczór krótkich gier z Chłodnikiem!

Spektakl jest w całości improwizowany i składa się z serii krótkich gier. Wspólnie przeniesiemy góry i wzniesiemy się na wyżyny absurdu! Liczymy, że publiczność również odegra swoją rolę w spektaklu, inspirując aktorów wysublimowanymi tematami, frazami, słowami i sugestiami. Gdy już emocje sięgną zenitu, ostudzimy je orzeźwiającym chłodnikiem z prądem…  (W trakcie eventu będziemy podawać welcome drinki. )

Uwaga! Jeśli nie ma Cię w Warszawie, bo jesteś nad morzem, w górach, na Mazurach, w domowych pieleszach, pod namiotem lub po prostu nie mieszkasz w stolicy, skorzystaj z live streamingu naszego wydarzenia i wtrąć swoje 3 grosze do występu. Pamiętaj! Nie będziesz anonimowym i biernym widzem – również będziesz miał wpływ na wartką akcję, która na pewno się (po)toczy w trakcie tego wydarzenia!

Wstęp wolny.

Sponsorem wydarzenia jest Chłodnik na Żołądkowa Gorzka.

Buchwald/Buchwald – 06-08-2018 20:00

Buchwald/Buchwald to sceniczne spotkanie z człowiekiem. A właściwie z ludźmi. Z różnymi ludźmi w ciele jednego człowieka. Ciekawymi? Dziwnymi? Smutnymi? Nijakimi? To już zależy od publiczności i kosmosu. Maciej Buchwald ​– komik, reżyser filmowy, scenarzysta, członek grupy Teatru Improwizowanego Klancyk ​– wciela się w różne postaci, improwizując ich historie na podstawie sugestii publiczności. Wszystko na żywo, bez scenariusza i solo!

 

 

Wstęp wolny.

Scena w Prochowni Żoliborz.

 

Kinga & Nora – duet improwizowany – 24-07-2017 21:00

Zapraszamy na spektakl improwizowany duetu KINGA & NORA. Zagramy bez scenariusza, bez przygotowanych postaci. Na żywo, z głowy, na oczach widowni. Tylko we dwie. Na scenie. Absurd i abstrakcja. Tak więc proszę się przygotować –  i proszę potem nie mówić, że nie uprzedzaliśmy.

 

☞ W duecie: Karolina Norkiewicz i… wyjątkowo w zastępstwie Kingi Kosik-Burzyńskiej –  Hubert Skrzyński. Na co dzień można ich zobaczyć na scenie Klubu Komediowego, no i oczywiście w teatrze improwizowanym Humbuk.

Sufin/Młynarski prezentują: Pewnego razu w… – 18-06-2018 20:00

Bartek Młynarski i Michał Sufin zapraszają na spektakl, w którym będą sami na scenie, nie wezmą od nikogo inspiracji i do tego zagrają kilka postaci na raz.

 

Dwuosobowy spektakl fabularny. W całości improwizowany. Niespełna godzinna historia rodząca się słowo po słowie, gest po geście. Michał i Bartek podróżują przez fabularne zwroty akcji, charakterystycznych bohaterów, konwencje, miejsca i nastroje. Tworzą spektakl usytuowany między nieśpiesznym filmem, abstrakcyjną komedią i skupionymi scenami teatralnymi.

 

Niekiedy kończą na dusznej amerykańskiej prowincji, w warszawskiej kawalerce podczas spotkania wigilijnego dwóch skłóconych braci, czy w statku kosmicznym wyjętym z parodii amerykańskiej space opery. Ważne, że wchodząc na scenę nigdy nie wiedzą, dokąd ona poprowadzi i że całość stworzy jeden spójny świat. Ale czy będzie to pięćdziesięciominutowy monodram składający sie z jednej sceny i dwóch bohaterów czy montaż z kilkunastoosobową obsadą odgrywaną przez jednego i drugiego, bohater po bohaterze niekiedy na zmianę  to pozostaje zagadkę każdego wieczoru z osobna.

 

Michał Sufin i Bartosz Młynarski. Improwizacji uczyli się w amerykańskich teatrach IO, Second City, Annoyance Theatre. Na scenie są od ponad 10 lat, będąc członkami Teatru Improwizowanego Klancyk!. Tworzą Klub Komediowy w Warszawie, gdzie również występują w wielu projektach improwizowanych.

 

☞ Scena przy Prochowni Żoliborz (Park im. Stefana Żeromskiego).

 

Wstęp wolny.