Szlagworty improwizowane & Noam Zylberberg na Łące Leśmiana – 13-08-2018 19:00

Miłość ci wszystko wybaczyUmówiłem się z nią na dziewiątą, U cioci na imieninach – szlagworty popularnych przedwojennych piosenek wciąż znane są każdemu z nas!

 

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, Muzeum POLIN oraz Klub Komediowy zapraszają na Szlagworty improwozowane inspirowane twórczością Bolesława Leśmiana! Tego wieczoru usłyszmy znane, lubiane szlagiery, jednak z nowym, zaimprowizowanym a vista tekstem. Za fortepianem – Noam Zylberberg, który zagra przeboje lat 20. i 30. XX wieku. Na scenie – artyści na co dzień występujący w najpopularniejszych klubowych produkcjach: Fabularnym przewodniku po, Musicalu improwizowanym oraz Muzycznym wieczorze krótkich gier, którzy zaimprowizują zwrotki i refreny na podstawie tytułów danych od publiczności!

 

Czy tego wieczora powstaną nowe, chwytliwe i wpadające w ucho szlagworty?  Przyjdźcie i przekonajcie się sami, czy kilka dni później wciąż będzie je nucić…

 

Noam Zylberberg (Mała Orkiestra Dancingowa) śpiewa i gra na pianinie, chociaż nie jest śpiewakiem ani pianistą. Takie jest życie dyrektora orkiestry – śpiewakowi trzeba zapłacić, sobie samemu niekoniecznie. Zanim przyjechał do Polski dwa lata temu i po studiach w Jerozolimskiej Akademii Muzyki, dyrygował i aranżował w Izraelu jako nie-dyrygent i nie-aranżer. W zeszłym roku założył orkiestrę, aby przywrócić dźwięki miasta swoich przodków.

 

Wstęp wolny.

 

Scena przy Muzeum POLIN.

 

Projekt „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa.

 

 

Wycieczki osobiste na Łące Leśmiana – 23-07-2018 19:00

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, Muzeum POLIN oraz Klub Komediowy zapraszają na trzy spektakle improwizowane, których inspiracją będą fragmenty utworów literackich pisarzy żydowskich. To, co zobaczymy podczas występów, będzie tworzone na żywo przed publicznością – każdy spektakl będzie więc wyjątkowy i niepowtarzalny.

 

Spektakl improwizowany inspirowany prozatorską twórczością Bolesława Leśmiana – mniej znaną polskiemu czytelnikowi, a dopełniającą literacki portret autora „Łąki”. Fragmenty „Przygód Sindbada Żeglarza”, „Klechd sezamowych”, „Klechd polskich” czy opowiadania „Satyr i Nimfa” będą punktem wyjściowym do działań aktorskich. Spektakl będzie wymyślany i grany ad hoc, bez wcześniejszego scenariusza ani przygotowanych bohaterów.

 

Wstęp wolny.

Scena przy Muzeum POLIN.

Projekt „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa.