Zrównoważony występ komediowy – impro ze szwedzką odpowiedzialnością [WSTĘP WOLNY] – 08-06-2018 18:00

Alarmujące raporty nt. wyczerpywania pokładów abstrakcyjnego poczucia humoru, malejącego dystansu do siebie samych i rzeczywistości, a także kurczących się zasobów komizmu skłaniają do refleksji: Cóż po nas zostanie dla przyszłych pokoleń? Biorąc za przykład szwedzkie marki IKEA oraz Volvo, Klub Komediowy zamierza odpowiedzialnie podejść do tematu, za priorytet przyjmując ideę zrównoważonego korzystania z komedii.

 

W przestrzeni zaaranżowanej przez Centrum IKEA dla Firm zagramy Wieczór krótkich gier, spektakl mający odgórne założenia, z którymi komicy z Klubu Komediowego będą musieli sobie poradzić na żywo, na oczach publiczności.

 

W trosce o przyszłe pokolenia z rozwagą i umiarem będziemy czerpać z rezerwuarów puent i rezerw niekonwencjonalnych skojarzeń. Weźmiemy od widzów tylko tyle słów inspiracji, ile jest konieczne, a pomysły, których nie wykorzystamy, zostaną odpowiednio zutylizowane w pojemniku niepamięci. Certyfikowani improwizatorzy, których zobaczymy tego dnia na scenie, zostali poddani szeregowi testów na błyskotliwość i refleks. Wszystko po to, aby odbiorcy spektaklu (konsumenci komedii) otrzymali dawkę humoru w pełni zaspokajającą oczekiwania i adekwatną do ceny biletu i formy spektaklu. Bawimy – odpowiedzialnie.

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

SCENA W CENTRUM IKEA DLA FIRM: ul. Marszałkowska 89, Warszawa

 

Dzień jak co dzień – Klub Komediowy improwizuje z IKEA – 13-05-2018 18:00

Dwupokojowe mieszkanie na Woli, open space na trzecim piętrze biurowca przy Postępu i zaciszna knajpka na Powiślu. Domowo-korporacyjno-klubokawiarniany trójkąt, w którego przestrzeni rozgrywa się codzienne życie współczesnych 30-latków z Warszawy. Dużo mówi się o tym, że przestrzeń i jej wyposażenie oddziałują na nasz nastrój czy ergonomię pracy. Jednak jak dalece może wpływać na nas oświetlenie czy układ mebli?… Czy śniadanie smakowałoby inaczej, jeśli zamiast przy kuchennym stole zjeść je w fotelu typu uszak? Czy lepsze pomysły przychodzą przy biurku bez szuflad? I czy przebieg kawiarnianych rozmów zależy od tego, jak dobrze kubek układa się w dłoni rozmówców?

 

Zapraszamy na spektakl improwizowany zainspirowany pomieszczeniami zaaranżowanymi przez IKEA dla Firm. Zobaczmy bohaterów w ich najbliższej przestrzeni: domu, pracy i ulubionej kawiarni, i przekonajmy się, jak stolik LACK czy regał KALLAX mogą kształtować ludzkie zachowania i relacje. Przedstawienie będzie improwizowane, tj. wymyślane i grane na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych postaci, za to w otoczeniu mebli IKEA.

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

SCENA W CENTRUM IKEA DLA FIRM: ul. Marszałkowska 89, Warszawa