„Historia bez Polki” & Klub Komediowy – spektakl improwizowany | ONLINE – 13-04-2021 21:00

Klub Komediowy i Gazeta.pl zapraszają na alternatywną, wychodzącą poza program nauczania ogólnego lekcję historii! Temat „zajęć”, które odbędą się 13.04 o g. 21, to: Historia bez Polki.

Zespół Gazeta.pl – na podstawie analizy prawie dwóch tysięcy stron podręczników do historii dla szkół podstawowych – przygotował kompilację przedstawionych tam treści o kobietach. Z zebranych materiałów wyłania się obraz Polek odgrywających dość marginalną rolę w historii naszego kraju, do tego zazwyczaj bez opisania kontekstu pozycji społecznej kobiet w przeszłości.

„Historia bez Polki” ma być przyczynkiem do dyskusji o kształcie polskiej edukacji, a Klub Komediowy – jako przedstawiciel Ministerstwa ds. Pieniactwa i Blamażu – pragnie wtrącić do niej swoje trzy zaśniedziałe grosze, w typowy dla siebie (może nie zawsze merytoryczny, jednak) niepozbawiony żartu, ironii i absurdu sposób. Wybrane przez redakcję Gazeta.pl fragmenty „podręcznika” będą inspiracją dla aktorek i aktorów z Klubu Komediowego do zagrania serii improwizowanych scen komentujących.

Spektakl będzie streamowany online, na żywo ze sceny w klubie Rakieta w Warszawie, w wolnym dostępie, na stronie głównej portalu Gazeta.pl. Możecie więc bezpiecznie obejrzeć spektakl z zacisza własnej, domowej kanapy. Widzimy się 13 kwietnia (wtorek) o g. 21.

„Historia bez Polki” to inicjatywa Gazeta.pl wspierająca walkę o prawa i prawdziwie równe traktowanie kobiet. Z pełną treścią publikacji można zapoznać się na stronie historiabezpolki.pl oraz na publio.pl.