Klub Komediowy wybiera wolność! | ONLINE & LIVE & FREE – 04-06-2020 21:00

Klub Komediowy i Dom Spotkań z Historią zapraszają do wspólnego świętowania 31. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce!

Zrobimy przegląd prasy z pierwszych dni czerwca 1989 roku i wywołamy wspomnienia niekoniecznie związane z polityką: Będziemy towarzyszyć Stevie’emu Wonderowi w trakcie jego wizyty w Warszawie, dowiemy się, kto skompromitował się na Wembley, sprawdzimy, który odcinek „Panny dziedziczki” został wyemitowany w telewizyjnym Programie I, a na koniec zdradzimy, dlaczego „styl na Madonnę” był już wtedy przebrzmiały. Wydarzenia te zainspirują nas, aby stworzyć współczesną, nieszablonową listę przebojów muzycznych!

Przebojów o tyle nietypowych, bo niepowstałych ani w 1989, ani w żadnym innym roku. Wokaliści nie znają tytułów i tekstów piosenek, co więcej, akompaniujący im pianista także nie zna melodii, a nawet gatunku, w którym ma grać. Wszystkie utwory będą improwizowane, tj. wymyślane i śpiewane a vista, w momencie, gdy muzycy wejdą na scenę i wezmą do ręki mikrofon.

Wystąpią dla Was: Maciej Chwała, Anna Iwanek, Mateusz Lewandowski i Maciej Nawrocki, artyści związani z Klubem Komediowym.

Koncert będzie nieskrępowany także w swojej formie – wydarzenie będzie transmitowane na żywo, prosto z naszej piwnicy przy Nowowiejskiej do Waszych domów. Na otwartym streamie na fanpage’u Domu Spotkań z Historią na Facebooku, za darmo. Żeby nam wszystkim było tego dnia wolno!

 
Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta