Klub Komediowy z „Przekrojem” feat. Marek Raczkowski – 30-04-2023 17:30

Już 29 kwietnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie rozpocznie się 25. edycja festiwalu Kino na Granicy. Majówkę spędza tam również Fundacja PRZEKRÓJ. Zapraszamy do kiosku „Przekroju”, czytelni plenerowej i na spektakl improwizowany z Klubem Komediowym!

Jubileuszowa 25. edycja festiwalu Kino na Granicy/Hranici – Cieszyn/Český Těšín to m.in. retrospektywa filmów, których bohaterem jest Dobry wojak Szwejk oraz ponad 150 projekcji filmów czeskich, polskich i słowackich. Cieszyn odwiedzi filmowy klan, czyli Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Laco Adamik i Kasia Adamik, a gościem specjalnym w tym roku będzie Anna Dymna. Festiwal otworzy koncert Antoniego Komasy-Łazarkiewicza, Mary Komasy i Orkiestry Sinfonietta Cracovia.

30 kwietnia o godz. 17.30 zapraszamy do Café Muzeum na spektakl improwizowany Klubu Komediowego, inspirowany wiosennym numerem kwartalnika. Redakcja „Przekroju” przedstawi swoje ulubione fragmenty i ilustracje z najnowszego wydania pisma oraz podzieli się anegdotami z życia kwartalnika. Będzie to materiał wyjściowy do scen, które odegrają improwizatorzy z Klubu Komediowego. Powstaną one na żywo, na oczach publiczności, bez ustalonego wcześniej scenariusza.

Wstęp wolny!