Klub Komediowy w Koneserze: Piosenki na Dzień Kobiet – 08-03-2019 18:00

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na wieczór improwizowanych przebojów muzycznych poświęconych głównym bohaterkom dzisiejszego święta. Piosenki będą wymyślane i śpiewane na żywo przez aktorów Klubu Komediowego, a na pianinie będzie im towarzyszył Maciej Chwała. Usłyszycie hip-hopowe hity, soulowe kawałki, poruszające ballady, a nawet protest songi – ze specjalną dedykacją dla najważniejszych kobiet Waszego życia (bo to Was poprosimy o inspiracje do poszczególnych piosenek).

 

Lepsze niż pęk goździków i para pończoch, nie tak drogie jak wystawna kolacja – 8 marca zabierzcie swoje mamy, siostry, ciotki, babki, dziewczyny, przyjaciółki i szefowe do Konesera na muzyczny spektakl Klubu Komediowego!

 

 

Wstęp wolny.

 

Scena w Koneserze.

 

Klub Komediowy w Koneserze: Speed dating improwizowany – 11-01-2019 18:00

Lato minęło, a ja nadal sam. Szanse na wakacyjny romans odeszły wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego przez elektrociepłownię Siekierki. Ostatnia deska ratunku, żeby nie umrzeć w samotności, to polecony przez kolegę speed dating. Kogo tam poznam?

 

Zapraszamy wszystkich na pierwszy improwizowany Speed Dating w Klubie Komediowym. Anna Iwanek, Karolina Norkiewicz, Hubert Skrzyński i Mateusz Lewandowski zaimprowizują pierwsze randki i to, jakie konsekwencje mogą z nich wyniknąć.

 

☞ Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona

 

Klub Komediowy w Koneserze: B-klasa – improwizowane rozgrywki piłkarskie – 15-03-2019 18:00

Wielkie piłkarskie emocje! Na trybunach: barwy narodowe/klubowe ściekające po spoconych twarzach kibiców i zwycięski ryk wuwuzeli, a na boisku: superbohaterowie!  

 

A w cieniu tego święta fanów footballu – skromni, ambitni zawodnicy B-klasy, jednego z najniższych szczebli ligowych rozgrywek piłkarskich. W jednej drużynie: fryzjer męski z osiedlowego zakładu Pan Pinceta, księgowy z urzędu skarbowego na Targówku, animator z miejskiego domu kultury w Legionowie, dyrektor zakładu działkowców z warszawskiej Woli, ochroniarz z Auchan na Ursynowie i wuefista z LXXVI LO.  Łączy ich piłka…

 

Przedstawienie wpisuje się w cykl improwizowanych spektakli obyczajowych, które z przymrużeniem oka poruszają aktualne życiowe problemy współczesnych, wielkomiejskich i z reguły przepracowanych 30-latków. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów.

 

 

☞ Wstęp wolny.  Liczba miejsc ograniczona.

 

Scena w Koneserze.

 

 

Klub Komediowy w Koneserze: Koncert gordonowski dla najmłodszych – 23-02-2019 15:30

Strefa Młodego Konesera, Klub Komediowy i Papapaj mają przyjemność zaprosić dzieci (0-5 lat) wraz z opiekunami na koncert gordonowski!

Celem koncertów jest propagowanie teorii uczenia się muzyki wg E.E. Gordona, dzięki której nawet najmłodsze dzieci zaczynają płynnie posługiwać się językiem muzyki. Koncerty łączą elementy zajęć umuzykalniających z zabawami muzycznymi, ruchowymi i teatralnymi.

 

Koncert prowadzą profesjonalni muzycy, przez cały czas pozostając w kontakcie z publicznością. W programie znajdują się utwory wokalne i instrumentalne, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi. Spotkania muzyczne odbywają się w swobodnej atmosferze, wśród kocyków i poduszek. Wspólnie słuchamy, śpiewamy, bujamy się, tańczymy oraz bawimy rytmem i melodią. Koncerty gordonowskie są świetną okazją na uwrażliwienie najmłodszych na piękno dobrej muzyki.

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Scena w Koneserze.

 

Wieczór krótkich gier w KONESERZE – 09-11-2018 18:00

Wieczór krótkich gier jest testem na błyskotliwość i refleks improwizatorów. Gry mają odgórne założenia, z którymi występujący będą musieli sobie poradzić. A zadania nie są łatwe: na przykład w grze „Coś innego” – nie bez przyczyny nazywanej „koszmarem improwizatorów” – aktorzy grający razem scenę muszą tak długo zmieniać swoje kwestie, aż zadowolą one prowadzącego; we „Freezach” grają sceny, przejmując pozycje fizyczne innych współgraczy, a w „Tylko pytaniach” – prowadzą (możliwie) spójną konwersację bez użycia zdań oznajmujących. Nie zabraknie też ulubionych gier publiczności: „Kwestii z kieszeni”, czyli gry, w której improwizatorzy muszą płynnie wpleść w swoje wypowiedzi także te kwestie, które wcześniej napisali dla nich widzowie. Zajrzymy również do studia „Randki w ciemno”, w której wystąpią znane postaci ze świata nauki, sztuki i mediów, o niecodziennych cechach, które zaproponuje publiczność.

 

Każdy wieczór to inny zestaw gier, jednak za każdym razem wszystko powstaje na żywo na oczach publiczności. A widzowie przed każdą kolejną grą dodają swoje własne inspiracje!

 

Wstęp wolny.

Scena w Centrum Praskim KONESER.

 

Klub Komediowy na WARSZAWSKIM FESTIWALU KONESERA – 29-09-2018 14:30

Klub Komediowy zaprasza na nietypowy koncert złożony z serii muzycznych hitów, które nie powstały w 2018 roku, ale mówią – jak to muzyczne hity – o tematach nad wyraz doniosłych: o wakacyjnej miłości, jesiennym splinie, ludziach zagubionych w metrze, a odnalezionych na Tinderze…

 

Wokaliści, zanim wejdą na scenę i wezmą do ręki mikrofon, nie znają jednak ani tytułów, ani tekstów piosenek, co więcej, akompaniujący im przy pianinie Maciej Chwała także nie zna melodii, ani nawet gatunku, w którym ma grać. Wszystkie utwory będą wymyślane i śpiewane na żywo, do inspiracji danych przez publiczność. Także nie oczekujemy, że kupicie po występie nasze płyty, albo że pojedziecie za nami w trasę po Polsce. Zapytamy Was za to o tematy, które są dla Was istotne, i o których chcecie usłyszeć muzyczne przeboje. Razem stworzymy nieszablonową, praską listę przebojów, której – ku rozpaczy nielicznych fanów, a ku uldze pozostałych – nigdy nie będziemy już w stanie ponownie odtworzyć.

Wstęp wolny.

Zobacz szczegółowy opis Festiwalu

Klub Komediowy w Koneserze: Improwizacja dla dzieci – 02-03-2019 15:30

Strefa Młodego Konesera i Klub Komediowy i Improwizacja dla dzieci zapraszają na improwizowany spektakl komediowy dla młodych widzów (4-10 lat).
 
Dzieci obejrzą tworzone na żywo historie, którym będą mogły nadawać bieg i proponować własne pomysły na sceny.
 
Na czym polega spektakl improwizowany?
✩ Najpierw się rozgrzewamy – wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze się poczuć przed przedstawieniem.
✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek. Publiczność daje nam inspiracje. Gramy bez scenariusza i na bieżąco, na żywo wspólnie z dziećmi wymyślamy zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
 
Improwizowany spektakl jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Scena w Koneserze.

 

Klub Komediowy w Koneserze: Musical improwizowany – 06-10-2018 18:00

Pierwszy i oryginalny – musical improwizowany! Wszystko na żywo i wszystko tylko raz – śpiew, gra, muzyka, momentami nawet taniec!

 

„Galopem przez Tesco 24”, „Zapomniany malarz z Płocka”, „Harry Potter w darkroomie” – to tylko niektóre musicalowe hity z naszego repertuaru, który zmienia się każdego wieczoru. Grupa aktorów, wokalistów i improwizatorów przy akompaniamencie muzyki na żywo za każdym razem tworzy niepowtarzalne przedstawienie muzyczne: Zaskakuje wymyślanymi na bieżąco historiami, dialogami, piosenki, melodiami, a także choreografią. By zacząć, potrzebny jest tylko tytuł od publiczności.

 

Musical Improwizowany od samego początku gromadzi pełną widownię w warszawskim Klubie Komediowym przy placu Zbawiciela, a tym razem gościnnie wystąpi w praskim Koneserze. Nieustannie bawi, wzrusza i zachwyca!

 

Wstęp wolny.

 

Scena w Koneserze.

 

Nic dwa razy w KONESERZE – 23-11-2018 18:00

Z jakichś przyczyn nad wyraz często opisujemy świat w ujęciu czwórkowym: cztery strony świata, cztery pory roku, cztery główne emocje, cztery typy osobowości, pizza cztery sery… Idąc za tą (naciąganą, przyznajemy) tezą, powstał ten absurdalny kwartet improwizowany: Nic dwa razy. Bartek, Kinga, Michał i Nora. Znają się prywatnie, znoszą – zawodowo. Spędzają ze sobą tak dużo czasu, że przestali sobie mówić cześć. Nora pożyczyła kiedyś Bartkowi pieniądze, nie oddał. Kinga kupiła kiedyś wszystkim kanapki, nikt nie podziękował. Michał od tygodni nie przychodzi na ich wspólne próby, co zauważył jedynie inspicjent w Klubie Komediowym. Niemniej, gdy spotykają się razem na scenie, to zgodnie wsiadają do jednego czołgu abstrakcji i kawalkadą puent i słów, których znaczenia nie zawsze są pewni, ruszają szturmem na wyobraźnię publiczności.

 

Każdy spektakl jest improwizowany – powstaje na żywo na oczach publiczności, i nigdy już się nie powtórzy. Może to i lepiej…

 

Wstęp wolny.

 

Scena w Centrum Praskim KONESER.

 

|fot. Karina Krystosiak